RS/PA
A.net/PA
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Delaware County Christian School Track & Field and Cross Country - Newtown Square, Pennsylvania
you RUN the place
462 Malin Rd, Newtown Square, Pennsylvania, 19073, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Matt Logie
Photos (
0
)
View
Videos (
0
)
View
News (
4
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2009 / 2010 - (4 articles)
All News
Search
2010 Results - Puma Henderson Invitational
Published by
Matt Scherer
May 7th 2010, 10:19pm
Comments
Puma Henderson Invitational
- May 7, 2010
West Chester, PA, US
« Filter Results by Team: »
Abington
Avon Grove
Central Buck
Central Bucks South
Central Bucks West
CFS - The School at Church Farm
Chestnut Hil
Christopher Dock Mennonite
Conestoga
Conestoga Valley
Delaware County Christian
Devon Preparatory
Downingtown East
Downingtown West
Easton Area
Engineering
Father Judge
Friends' Cen
Germantown
Germantown Academy
Germantown Friends School
Gettysburg Area
Great Valley
Jenkintown
Kennett
Lansdale Catholic
Lasalle College
Lower Merion
Malvern Prep
Methacton
Muhlenberg Senior
Nazareth Academy Private
Owen J Roberts
Penn Manor
Perkiomen Valley
Phila-Montgomery Christian Academy
Phoenixville Area
Pottsgrove
Ridley
Salesianum
Shamokin Area Senior
Solanco
Spring Ford
Springfield Township (Montco)
Tunkhannock Area
Twin Valley
Unionville
Upper Perkiomen
Villa Maria Academy (Erie)
Washington Township
West Chester East
West Chester Henderson
West Chester Rustin
Westtown School
Wilson
York Suburban
Men:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
110h
|
300h
|
4x100m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
100h
|
300h
|
4x100m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 100m HS
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Thomas, Eric
Muhlenberg Senio
11.07
nwi
1
2
Baylis, Curtis
Conestoga
11.09
nwi
1
3
Spencer, Wallace
Malvern Prep
11.09
nwi
1
4
Eisemann, Jon
Central Buck
11.21
nwi
1
5
Gillespie, Ronnie
Upper Perkiomen
11.33
nwi
1
6
Miller, Eric
West Chester Hen
11.46
nwi
1
7
Johnson, Dj
Gettysburg Area
11.50
nwi
1
8
Knuckles, Robert
Central Buck
11.54
nwi
1
Mens 100m HS
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Baylis, Curtis
Conestoga
11.08
nwi
7
2
Eisemann, Jon
Central Buck
11.15
nwi
1
3
Spencer, Wallace
Malvern Prep
11.15
nwi
3
4
Thomas, Eric
Muhlenberg Senio
11.22
nwi
4
5
Gillespie, Ronnie
Upper Perkiomen
11.31
nwi
5
6
Miller, Eric
West Chester Hen
11.32
nwi
1
7
Johnson, Dj
Gettysburg Area
11.39
nwi
1
8
Knuckles, Robert
Central Buck
11.40
nwi
5
9
Twer, Aden
Jenkintown
11.45
nwi
2
10
Morton, Kevin
Spring Ford
11.47
nwi
6
11
Gaymon, Daris
Ridley
11.48
nwi
3
12
Dougherty, Tyler
Central Buck
11.50
nwi
7
13
Whiteman, Kurt
Conestoga
11.54
nwi
2
14
Feigin, Jon
Washington Towns
11.59
nwi
5
15
Nzouenkeu, Mariel
Conestoga
11.61
nwi
2
16
Scanlan, Andrew
Spring Ford
11.71
nwi
4
17
Purnell, Eric
Malvern Prep
11.76
nwi
3
18
Jones, Shawn
Kennett
11.76
nwi
2
19
Hilliard, Chris
Owen J Roberts
11.84
nwi
6
20
White, Rondell
West Chester Hen
11.85
nwi
3
21
Weber, Christian
Friends' Cen
11.89
nwi
1
22
Evans, Matt
Downingtown West
11.90
nwi
5
23
Kamara, Ibrahim
Germantown Frien
11.93
nwi
4
24
Harris, Drew
Downingtown West
11.94
nwi
7
24
Law, Ryan
Muhlenberg Senio
11.94
nwi
5
26
Watson, Phil
Lasalle College
11.94
nwi
1
27
Dutton, Vince
Chestnut Hil
12.01
nwi
1
28
Williams, Anthony
Conestoga Valley
12.02
nwi
7
29
Kalkbrener, Ryan
Lasalle College
12.02
nwi
3
30
Hartley, Ryan
Abington
12.03
nwi
6
31
Anyam, Doolun
CFS - The School
12.05
nwi
3
32
Gillin, Rodney
Wilson
12.06
nwi
7
33
Penny, Matt
Pottsgrove
12.06
nwi
1
34
McFarlin, Scott
Methacton
12.08
nwi
4
35
Miller, Evan
Germantown Frien
12.11
nwi
2
36
Robles, Brandon
Downingtown West
12.12
nwi
5
37
Lowe, CJ
Kennett
12.13
nwi
4
38
Brison, Diare
Conestoga Valley
12.18
nwi
5
39
Bailey, Josh
Devon Preparator
12.23
nwi
4
40
Gilfillan, Brian
West Chester Hen
12.25
nwi
7
41
Crusco, Nick
Unionville
12.29
nwi
6
42
Maslowski, Matt
Upper Perkiomen
12.36
nwi
6
43
Frierson, Dylan
Owen J Roberts
12.40
nwi
6
44
Broaddy, Alex
Downingtown West
12.47
nwi
4
45
Charowsky, Chris
Shamokin Area Se
12.51
nwi
1
46
lewis, brian
Washington Towns
12.52
nwi
6
47
Morales, Cj
Unionville
12.55
nwi
2
48
Willits, Joshua
Christopher Dock
12.59
nwi
6
49
Kinnery, Tom
Jenkintown
12.69
nwi
3
50
Fritts, Shaun
Perkiomen Valley
12.69
nwi
5
51
Hall, Chris
Perkiomen Valley
12.70
nwi
7
--
Haddock, Jared
Shamokin Area Se
FS
nwi
7
Mens 200m HS
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Baylis, Curtis
Conestoga
22.01
nwi
1
2
Thomas, Eric
Muhlenberg Senio
22.44
nwi
1
3
Morton, Kevin
Spring Ford
22.52
nwi
1
4
Eisemann, Jon
Central Buck
22.56
nwi
1
5
Zerdoum, Yacine
Central Buck
22.79
nwi
1
6
Gaymon, Daris
Ridley
23.21
nwi
1
7
Gillespie, Ronnie
Upper Perkiomen
25.94
nwi
1
Mens 200m HS
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Baylis, Curtis
Conestoga
22.15
nwi
8
2
Gillespie, Ronnie
Upper Perkiomen
22.48
nwi
3
3
Eisemann, Jon
Central Buck
22.56
nwi
7
4
Thomas, Eric
Muhlenberg Senio
22.56
nwi
4
5
Gaymon, Daris
Ridley
22.74
nwi
1
6
Morton, Kevin
Spring Ford
22.83
nwi
5
7
Zerdoum, Yacine
Central Buck
22.94
nwi
6
8
Knuckles, Robert
Central Buck
22.95
nwi
1
9
Dougherty, Tyler
Central Buck
23.02
nwi
8
10
Twer, Aden
Jenkintown
23.05
nwi
7
11
D'Ambrosio, Rich
Malvern Prep
23.13
nwi
5
12
Miller, Eric
West Chester Hen
23.13
nwi
4
13
Betts, Will
Conestoga
23.21
nwi
6
14
O'Such, Joseph
Spring Ford
23.24
nwi
3
15
McNichol, Adam
Phila-Montgomery
23.30
nwi
2
16
Feigin, Jon
Washington Towns
23.32
nwi
6
17
Chestnut, Terrell
Pottsgrove
23.35
nwi
3
18
Nzouenkeu, Mariel
Conestoga
23.37
nwi
2
19
Boham, Damien
Spring Ford
23.53
nwi
7
20
Brumfield, Ryan
Owen J Roberts
23.55
nwi
5
21
Martin, Dillon
Downingtown West
23.69
nwi
8
22
Kamara, Ibrahim
Germantown Frien
23.77
nwi
6
23
McFarlin, Scott
Methacton
23.78
nwi
5
24
Hall, Ian
Downingtown West
23.79
nwi
3
25
Lawless, Steven
Owen J Roberts
23.81
nwi
4
26
Sutherland, Andrew
Perkiomen Valley
23.96
nwi
5
27
Hartley, Ryan
Abington
24.02
nwi
1
28
Sanford, Chris
Phila-Montgomery
24.13
nwi
5
29
Canty, Curahn
West Chester Hen
24.15
nwi
8
30
Schmalhofer, Ethan
Conestoga Valley
24.18
nwi
7
31
Gillin, Rodney
Wilson
24.33
nwi
1
32
Law, Ryan
Muhlenberg Senio
24.39
nwi
2
33
Jones, Shawn
Kennett
24.42
nwi
5
34
Bishop, Jonathan
Christopher Dock
24.54
nwi
8
35
Kalkbrener, Ryan
Lasalle College
24.57
nwi
1
36
Taylor, Cordairo
West Chester Hen
24.60
nwi
6
37
Bailey, Josh
Devon Preparator
24.65
nwi
2
38
Irizarry, Andre
Washington Towns
24.65
nwi
7
39
Montgomery, Jared
Shamokin Area Se
24.73
nwi
1
40
Mason, Wyatt
Avon Grove
24.85
nwi
8
41
Payne, Christian
CFS - The School
24.88
nwi
8
42
Haddock, Jared
Shamokin Area Se
24.95
nwi
7
43
Lowe, CJ
Kennett
25.09
nwi
1
44
Turner, Brendan
Germantown Frien
25.12
nwi
4
45
Curtis, Brendan
Lansdale Catholi
25.16
nwi
3
46
Moesta, Keegan
Lasalle College
25.20
nwi
1
47
Subasinghe, Ruwan
West Chester Hen
25.37
nwi
4
48
Kinnery, Tom
Jenkintown
25.42
nwi
7
49
Shomberg, John
Christopher Dock
25.42
nwi
2
50
Cortese, Matthew
Unionville
25.48
nwi
4
51
Maddon, Cedric
Chestnut Hil
25.61
nwi
6
52
Daramy, Adams
Malvern Prep
25.63
nwi
3
53
Jochums, Denton
Unionville
25.73
nwi
2
Mens 400m HS
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Thomas, Eric
Muhlenberg Senio
48.64
8
2
Ulatowski, Evan
Unionville
49.91
8
3
Leonard, Brian
Malvern Prep
49.91
8
4
Williams, Evan
Methacton
50.14
8
5
Polignano, Francis
Owen J Roberts
50.26
8
6
Singh, AJ
Abington
50.44
8
7
Taylor, Will
Abington
50.59
8
8
Brown, Dionte
Pottsgrove
50.75
7
9
May, Jordan
Germantown Frien
50.83
6
10
O'Such, Joseph
Spring Ford
50.92
7
11
Mandato, Andrew
Lansdale Catholi
51.01
4
12
Pieri, Ricky
Central Buck
51.35
7
13
Betts, Will
Conestoga
51.39
8
14
Sarcinello, Andrew
Downingtown West
51.51
6
15
Knight, Ryan
Downingtown West
51.53
7
16
Smith, Chris
Devon Preparator
51.65
5
17
Boham, Damien
Spring Ford
51.71
7
18
LaChance, Eric
Unionville
51.74
5
19
Hawkins, Ian
Owen J Roberts
51.74
6
20
Hedin, Drew
Perkiomen Valley
51.91
7
21
Swift, Josh
Abington
51.94
5
22
Ollinger, Brad
Wilson
51.99
5
23
Rashid, Tariq
Abington
52.08
6
24
Morton, Kevin
Spring Ford
52.08
6
25
Malick, John
Malvern Prep
52.15
6
26
Eberz, Chris
Central Buck
52.17
4
27
DeStefano, Kenny
Malvern Prep
52.59
6
28
McNichol, Adam
Phila-Montgomery
52.61
5
29
McGonagle, Jimmy
West Chester Hen
52.71
5
30
MacMain, Caleb
Christopher Dock
52.73
2
31
Brown, Kris
Wilson
52.84
7
32
Panczner, Mike
Owen J Roberts
53.05
6
33
Bogale, Elias
Conestoga Valley
53.07
3
34
Lawrence, Ted
Devon Preparator
53.07
4
35
Whitehead, Richey
Downingtown West
53.12
4
36
Watson, Phil
Lasalle College
53.28
5
37
Hetzel, Alex
Lansdale Catholi
53.52
4
38
Comanzo, Dean
Washington Towns
53.54
1
39
Brooks, Tomas
West Chester Hen
53.60
3
40
McClelland, Charlie
Germantown Frien
53.95
4
41
Taylor, Cordairo
West Chester Hen
54.27
3
42
Ringgold, Allen
Upper Perkiomen
54.36
7
43
Sanford, Chris
Phila-Montgomery
54.49
2
44
Gass, Matt
Shamokin Area Se
54.81
3
45
brown, sam
Washington Towns
55.07
1
46
Morse, Ben
Chestnut Hil
55.26
1
47
Malekani, Cherrnor
Avon Grove
55.94
2
48
Kent, Micheal
Downingtown West
56.00
2
49
Nairns, Tommy
Shamokin Area Se
56.48
2
50
Penny, Matt
Pottsgrove
56.63
1
51
Cortez, Jose Luis
Avon Grove
57.05
1
52
Mills, Franky
CFS - The School
58.66
1
53
Johnson, Dontae
CFS - The School
59.15
3
Mens 800m HS
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mallon, Tom
Central Buck
1:49.61
1
2
Lefebure, Luke
West Chester Hen
1:52.60
1
3
Ross, Charles
Abington
1:53.36
1
4
Moran, Kyle
Abington
1:53.79
1
5
Sheltzer, Alex
Friends' Cen
1:55.57
1
6
Allen, Brock
Unionville
1:56.15
1
7
Marchewski, Tyler
Spring Ford
1:56.30
1
8
Day, Kevin
Lansdale Catholi
1:57.60
1
9
Watson, Macey
Abington
1:57.62
1
10
Waterman, Tom
Germantown Frien
1:57.78
1
11
Lutz, Shane
Twin Valley
1:57.94
1
12
Muggler, Chris
Lasalle College
1:57.98
1
13
Krone, Michael
Conestoga
1:58.43
1
14
Ruggerio, John
Central Buck
1:58.46
1
15
Logie, Matt
Delaware County
1:58.81
1
16
Damiani, Tom
Tunkhannock Area
1:59.31
1
17
Gentile, Jamie
Malvern Prep
1:59.31
1
18
Zengel, Sam
West Chester Hen
1:59.41
1
19
Grab, Stash
West Chester Hen
1:59.74
1
20
Hyland, Steve
Kennett
1:59.95
1
21
Smith, Tevin
Abington
2:00.13
1
22
Connor, Kevin
Avon Grove
2:00.32
1
23
Ferris, Tim
Conestoga
2:00.38
1
24
Denno, Tom
Central Buck
2:00.50
1
25
Waddington, Joey
Central Buck
2:00.51
1
26
Ashworth, Peter
Penn Manor
2:01.27
1
27
Fulmer, Ryan
Malvern Prep
2:01.35
1
28
Tait, Connor
Conestoga
2:01.91
1
29
Dallago, Matt
Perkiomen Valley
2:02.22
1
30
Trotter, Rich
Lansdale Catholi
2:02.24
1
31
Carney, Steve
Perkiomen Valley
2:02.48
1
32
Yannacone, Steve
Unionville
2:03.11
1
33
Cardoso, Eleazar
Abington
2:03.15
1
34
Lewis, Mike
Downingtown West
2:03.40
1
35
Yeager, Sean
Owen J Roberts
2:03.53
1
36
Mengisteab, Naeb
Conestoga Valley
2:03.67
1
37
Rinker, Josh
Muhlenberg Senio
2:04.06
1
38
Sandridge, Andrew
Wilson
2:04.09
1
39
Fraction, Jordan
Washington Towns
2:04.15
1
40
Brennan, Chris
Pottsgrove
2:04.16
1
41
Pande, Kiran
Owen J Roberts
2:04.19
1
42
Noecker, Gary
Muhlenberg Senio
2:04.28
1
43
Sauerzopf, Eric
Downingtown West
2:04.40
1
44
Panagacos, Chris
Wilson
2:04.47
1
45
Zhang, Zhewen
Germantown Frien
2:04.84
1
46
Musselman, Zack
Methacton
2:05.34
1
47
Willis, Nathan
Friends' Cen
2:05.78
1
48
Duncan, Conner
Malvern Prep
2:07.32
1
49
Detweiler, James
Spring Ford
2:07.88
1
50
Ansel, Ryan
Chestnut Hil
2:09.01
1
51
Lafate, Couve
West Chester Hen
2:09.75
1
52
Graybill, Phillip
Owen J Roberts
2:09.82
1
53
Mendoza, Brandon
Shamokin Area Se
2:11.10
1
54
Dwyer, George
Washington Towns
2:11.70
1
55
Landis, Christian
Christopher Dock
2:12.66
1
56
Trouba, Charlie
Avon Grove
2:14.24
1
57
Watro, Curtis
Methacton
2:16.16
1
58
Smith, Justin
Upper Perkiomen
2:16.31
1
59
Dickson, Connor
Conestoga Valley
2:17.44
1
60
Bolden, Da Twan
CFS - The School
2:20.47
1
61
Dirks, Aaron
CFS - The School
2:21.71
1
--
Kellar, Will
West Chester Hen
DNF
1
--
Khattabi, Achraf
West Chester Hen
DNF
1
Mens 1600m HS
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kellar, Will
West Chester Hen
4:15.04
1
2
Day, Kevin
Lansdale Catholi
4:18.01
1
3
Khattabi, Achraf
West Chester Hen
4:22.71
1
4
Waterman, David
Germantown Frien
4:27.05
1
5
Stone, Andrew
Lasalle College
4:29.69
1
6
Beegle, Michael
Gettysburg Area
4:29.87
1
7
Caldwell, Evan
Germantown Frien
4:29.94
1
8
Mengisteab, Naeb
Conestoga Valley
4:30.78
1
9
Segall, Dan
Friends' Cen
4:32.39
1
10
White, Ryan
Downingtown West
4:32.56
1
11
Wolffe, Billy
Great Valley
4:33.30
1
11
Mayer, Brad
Wilson
4:33.30
1
13
Musselman, Zack
Methacton
4:33.37
1
14
Morgan, Seamus
Lasalle College
4:36.03
1
15
Fuery, Mike
Chestnut Hil
4:36.20
1
16
Watro, Curtis
Methacton
4:36.83
1
17
Perry, Jamus
Owen J Roberts
4:36.94
1
18
Rinker, Josh
Muhlenberg Senio
4:36.96
1
19
Arena, Stephen
Jenkintown
4:39.98
1
20
Eaton, Dylan
Pottsgrove
4:40.38
1
21
Dimarzio, Alex
Devon Preparator
4:40.75
1
22
Robinson, Ben
Tunkhannock Area
4:40.87
1
23
Jenkins, Alex
Downingtown West
4:41.09
1
24
Bell, Brendan
Malvern Prep
4:43.63
1
25
Murphy, Bryan
Abington
4:44.92
1
26
Auer, Mike
Downingtown West
4:45.57
1
27
Leidal, Kenny
Downingtown West
4:45.69
1
28
Hickman, Michael
Spring Ford
4:45.84
1
29
Kirwin, Greg
West Chester Hen
4:46.36
1
30
Nase, Steve
Christopher Dock
4:46.59
1
31
Olsen, Matthew
Spring Ford
4:47.37
1
32
Rajabi, Jonny
Christopher Dock
4:47.69
1
33
Beegle, Dan
Gettysburg Area
4:47.76
1
34
Leahy, Patrick
Perkiomen Valley
4:47.85
1
35
Davis, Scott
Salesianum
4:48.20
1
36
Kilgore, Nathan
Conestoga Valley
4:48.54
1
37
Guarino, Nick
Unionville
4:49.02
1
38
Skeel, Carter
Germantown
4:49.32
1
39
DiMaio, Matt
Devon Preparator
4:49.77
1
40
O'Reilly, Matt
Perkiomen Valley
4:49.85
1
41
Lachman, Joshua
CFS - The School
4:50.13
1
42
Khaisman, Phil
Jenkintown
4:50.26
1
43
Rossi, Mike
Pottsgrove
4:52.19
1
44
Doris, Dan
West Chester Hen
4:52.88
1
45
Junk, Collin
Upper Perkiomen
4:54.92
1
46
Twombley, Brandon
Conestoga
4:55.38
1
47
Knight, Tyler
Owen J Roberts
4:55.44
1
48
Murphy, Jared
Unionville
4:56.98
1
49
Foster, Dan
Avon Grove
4:57.24
1
50
Allen, Ben
Conestoga
4:58.00
1
51
Moser, Jordan
Owen J Roberts
4:58.24
1
52
Cleary, Sean
Avon Grove
4:58.27
1
53
Endter, Zac
Springfield Town
4:58.64
1
54
Marty, Francisco
Springfield Town
4:59.26
1
55
Shapiro, Matthias
Salesianum
5:02.59
1
56
McFarland, Torin
Owen J Roberts
5:05.08
1
57
Magargee, Rory
Malvern Prep
5:06.84
1
58
Fasullo, Michael
Salesianum
5:09.23
1
Mens 3200m HS
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wilson, Dustin
Chestnut Hil
9:06.54
1
2
Perozze, Vince
Perkiomen Valley
9:11.87
1
3
Fischer, Matthew
Unionville
9:12.17
1
4
Ayers, Reece
Tunkhannock Area
9:12.47
1
5
Burkhardt, Glen
Unionville
9:16.25
1
6
Armstrong, Scott
Perkiomen Valley
9:19.15
1
7
Willig, Ned
Great Valley
9:21.09
1
8
Trainer, Tom
Lasalle College
9:22.40
1
9
Barnhill, Ian
Downingtown West
9:22.62
1
10
McKenzie, Gus
Germantown Frien
9:25.85
1
11
Dentino, Anthony
Washington Towns
9:28.20
1
12
Devlin, Quinn
Downingtown West
9:32.72
1
13
Wistar, Ross
Germantown Frien
9:33.90
1
14
Andrews, Bryan
West Chester Hen
9:36.76
1
15
Collins, Tim
West Chester Hen
9:37.91
1
16
Gregor, Austin
Central Buck
9:38.29
1
17
Ingerman, Kyle
Lower Merion
9:39.45
1
18
Williams, Glenn
Kennett
9:42.93
1
19
DeBarberie, Ryan
Lansdale Catholi
9:44.85
1
20
Trueman, John
Springfield Town
9:46.19
1
21
Stecklair, Austin
West Chester Hen
9:47.56
1
22
Stevenson, James
Lasalle College
9:49.28
1
23
Orner, Tyler
Wilson
9:49.42
1
24
Butler, Sam
Germantown Frien
9:50.49
1
25
McGowan, Michael
Lower Merion
9:51.00
1
26
Ferguson, James
Conestoga
9:51.45
1
27
Mactavish, Cameron
Germantown Frien
9:52.75
1
28
Flynn, Jason
Malvern Prep
9:53.01
1
29
Shope, Jon
Phila-Montgomery
9:53.68
1
30
Groff, Austin
Penn Manor
9:54.09
1
31
Stone, Brendan
Lasalle College
9:55.45
1
32
Mayer, Brad
Wilson
9:57.27
1
33
Mash, Brandon
Methacton
9:58.51
1
34
Hartsough, John
Abington
9:58.59
1
35
Johnson, Andrew
Christopher Dock
10:03.08
1
36
Ebert, Sam
Germantown Frien
10:04.50
1
37
Conway, Ryan
Owen J Roberts
10:07.57
1
38
Nash, Pat
Kennett
10:10.27
1
39
Kelmartin, Peter
West Chester Hen
10:17.56
1
40
Powers, Brian
Malvern Prep
10:17.89
1
41
Rodriguez, Adam
Conestoga
10:18.16
1
42
Frank, Charlie
Christopher Dock
10:19.34
1
43
Adams, Ben
Jenkintown
10:22.56
1
44
Olsen, Matthew
Spring Ford
10:22.80
1
45
Ricchini, Mark
Spring Ford
10:23.85
1
46
Cantini, Adam
Unionville
10:26.77
1
47
Shah, Hirsh
Germantown
10:30.95
1
48
Korth, Joe
Germantown
10:34.23
1
49
Foster, Dan
Avon Grove
10:39.42
1
50
Shea, Daniel
Abington
10:41.63
1
51
Holder, Jordan
Muhlenberg Senio
10:42.58
1
52
Weikert, Tyler
Gettysburg Area
10:42.62
1
53
Grybos, Jon
Shamokin Area Se
10:53.80
1
54
Mancini, Hunter
Owen J Roberts
10:57.06
1
55
Fitzgerald, Caleb
Avon Grove
11:22.73
1
Mens 110m Hurdles HS
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Spencer, Wallace
Malvern Prep
14.68
nwi
1
2
D'Ambrosio, Rich
Malvern Prep
15.26
nwi
1
3
Campbell, Ibraheim
Chestnut Hil
15.46
nwi
1
4
Cardina, Robert
Conestoga Valley
15.47
nwi
1
5
Pande, A
Owen J Roberts
15.53
nwi
1
6
Ashton, Arthur
Washington Towns
16.01
nwi
1
7
Greene, Devin
Pottsgrove
16.14
nwi
1
8
Sweeper, Darryl
Muhlenberg Senio
16.50
nwi
1
Mens 110m Hurdles HS
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Spencer, Wallace
Malvern Prep
14.35
nwi
6
2
D'Ambrosio, Rich
Malvern Prep
15.10
nwi
5
3
Cardina, Robert
Conestoga Valley
15.61
nwi
3
4
Pande, A
Owen J Roberts
15.78
nwi
1
5
Ashton, Arthur
Washington Towns
15.84
nwi
5
6
Campbell, Ibraheim
Chestnut Hil
15.94
nwi
4
7
Greene, Devin
Pottsgrove
16.01
nwi
4
8
Sweeper, Darryl
Muhlenberg Senio
16.01
nwi
1
9
McAndrew, Jeremy
Spring Ford
16.31
nwi
2
10
Marini, Nick
Germantown Frien
16.37
nwi
4
11
Wrisinger, Andrew
Owen J Roberts
16.37
nwi
2
12
Hynes, Ryan
Central Buck
16.52
nwi
6
13
Moyer, Ryan
Christopher Dock
16.52
nwi
5
14
Wills, Moyo
Spring Ford
16.56
nwi
3
15
Morse, Ben
Chestnut Hil
16.68
nwi
3
16
Lawless, Chris
Owen J Roberts
16.82
nwi
5
17
Roberts, Griffith
Devon Preparator
16.89
nwi
1
18
Safford, John
Pottsgrove
16.91
nwi
1
19
Lipshutz, Tyler
Central Buck
17.23
nwi
5
20
Pompey, Darion
Conestoga Valley
17.28
nwi
4
21
Flaig, Matt
Downingtown West
17.34
nwi
4
22
Smith, Jarred
Spring Ford
17.53
nwi
6
23
Unknown Athlete
Upper Perkiomen
17.56
nwi
2
24
Siddiqui, Husayn
West Chester Hen
17.58
nwi
3
25
Heimbach, Ryan
Perkiomen Valley
18.05
nwi
2
26
Eller, Jamie
Downingtown West
18.12
nwi
1
27
Cunningham, Francis
West Chester Hen
18.24
nwi
5
28
Walton, Chris
West Chester Hen
18.42
nwi
6
29
Bender, John
West Chester Hen
18.60
nwi
4
30
Kim, Fred
Abington
18.69
nwi
1
31
Horn, Davide
Germantown Frien
18.88
nwi
5
32
Sanchez, Jon
Kennett
19.21
nwi
2
33
Watson, Tyrel
CFS - The School
19.33
nwi
1
34
Kang, David
Abington
19.96
nwi
2
35
Cupec, Zach
Kennett
20.44
nwi
1
36
Simonson, Andrew
Unionville
20.59
nwi
3
37
DiGiacomo, Nick
Lasalle College
20.61
nwi
3
38
Gross, Jacob
Unionville
21.58
nwi
6
--
Mathias, Connor
Wilson
DNF
nwi
2
--
Cleary, Brendan
Avon Grove
DNF
nwi
2
Mens 300m Hurdles HS
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Spencer, Wallace
Malvern Prep
39.43
7
2
Timmins, Tom
Phoenixville Are
40.01
7
3
Campbell, Ibraheim
Chestnut Hil
40.46
7
4
Jeffers, Kolin
Methacton
40.46
7
5
Drozd, Nick
Central Buck
40.60
7
6
Ashton, Arthur
Washington Towns
40.78
6
6
Moyer, Ryan
Christopher Dock
40.78
4
8
Safford, John
Pottsgrove
40.79
6
9
Bradley, Harrison
Downingtown West
40.90
6
10
Tunno, Brad
Downingtown West
41.14
5
11
Roberts, Griffith
Devon Preparator
41.44
6
12
Eaton, Alex
Abington
41.53
7
13
O'Donnell, Steven
Downingtown West
41.58
6
14
Unknown Athlete
Upper Perkiomen
41.68
7
15
Raguz, Dominic
Central Buck
41.79
5
16
Pande, A
Owen J Roberts
41.97
5
17
Cardina, Robert
Conestoga Valley
41.98
7
18
Jackson, Jayson
Ridley
42.14
5
19
Miller, Ian
Chestnut Hil
42.16
6
20
Smith, Chris
Devon Preparator
42.26
5
21
Chestnut, Terrell
Pottsgrove
42.30
6
22
Bender, John
West Chester Hen
42.39
2
23
Waters, Giovanni
Perkiomen Valley
42.62
5
24
Rodgers, John
Perkiomen Valley
42.72
5
25
Talford, Eric
Muhlenberg Senio
42.87
5
26
Walton, Chris
West Chester Hen
42.94
2
27
Kain, Dan
Phoenixville Are
43.11
3
28
Wills, Moyo
Spring Ford
43.21
3
29
Love, Bobby
Owen J Roberts
43.39
4
30
Grybos, Jon
Shamokin Area Se
43.59
4
31
Elder, Josh
Abington
43.74
3
32
Cunningham, Francis
West Chester Hen
43.76
3
33
Dipaolo, Tim
Conestoga
44.43
4
34
White, Royel
Washington Towns
44.58
6
35
Pompey, Darion
Conestoga Valley
44.89
2
36
McAndrew, Jeremy
Spring Ford
45.12
2
37
Horn, Davide
Germantown Frien
45.17
2
38
Smith, Jarred
Spring Ford
45.36
3
39
Kim, Jin Yong
CFS - The School
45.51
1
40
Moon, Nick
Unionville
45.52
2
41
Startzel, Alex
Shamokin Area Se
46.45
3
42
Kush, Kyle
Avon Grove
46.58
1
43
Warren, Alex
Kennett
46.72
1
44
Cleary, Brendan
Avon Grove
47.21
1
45
Ogunleye, Philip
CFS - The School
47.67
4
46
Sanchez, Jon
Kennett
48.96
1
47
DiGiacomo, Nick
Lasalle College
49.62
1
Mens 4x100m Relay HS
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Lavong
,
Williams
,
Jeffers
,
McFarlin
Methacton
43.46
3
2
Logan
,
Robinson
,
Hardy
,
Evans
Downingtown West
43.59
3
3
Miller
,
Nash
,
Taylor
,
White
West Chester Rus
44.16
2
4
Rocheste
,
Jones
,
Figueroa
,
Lowe
Kennett
44.47
2
5
Hall
,
Robles
,
Martin
,
Harris
Downingtown East
44.53
3
6
Sweeper
,
Talford
,
Thomas
,
Law
Muhlenberg Senio
44.83
3
7
Kamara
,
Miller
,
McEwen
,
May
Germantown Frien
45.03
2
8
Leicy
,
Kevin
,
Brison
,
Williams
Conestoga Valley
45.05
2
9
Maddon
,
Dutton
,
Gallaghe
,
Campbell
Chestnut Hil
45.12
1
10
Morton
,
Jackson
,
Novarina
,
Miller
Spring Ford
45.22
2
11
Gillespi
,
Perlstei
,
Cole
,
Ringgold
Upper Perkiomen
45.27
3
12
Feigin
,
Ashton
,
White
,
Irizarry
Washington Towns
45.43
2
13
Grafe
,
Difo
,
Kerr
,
Yiljep
Westtown School
45.44
1
14
Bousson
,
Haddock
,
Charowsk
,
Montgome
Shamokin Area Se
46.03
2
15
Roberts
,
Quintili
,
Misialek
,
Bailey
Devon Preparator
46.36
1
16
Wasser
,
Yang
,
Loevy
,
Tait
Conestoga
46.46
1
17
White
,
Rava
,
Corea
,
Brown
Malvern Prep
46.77
1
18
Popeo
,
Morales
,
Crusco
,
Kim-McMa
Unionville
46.95
1
19
Mauer
,
Daniels
,
Hall
,
Fritts
Perkiomen Valley
48.21
1
Mens 4x400m Relay HS
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Brumfiel, Lawless,
Panczner, Polignan
Owen J Roberts
3:24.80
2
2
Morton
,
O'Such
,
Jackson
,
Boham
Spring Ford
3:25.28
2
3
Raguz
,
Eberz
,
Pieri
,
Drozd
Central Bucks So
3:25.48
2
4
Ulatowsk
,
Allen
,
Taylor
,
LaChance
Unionville
3:25.98
2
5
Hedin
,
Sutherla
,
Eastman
,
Gabel
Perkiomen Valley
3:26.81
2
6
Rocheste
,
Hyland
,
Grisby
,
Figueroa
Kennett
3:28.77
2
7
Waterman
,
Caldwell
,
Waterman
,
McClella
Germantown Frien
3:32.21
1
8
Tunno
,
Dastalfo
,
Hall
,
O'Donnel
Downingtown East
3:32.24
2
9
Nase
,
Moyer
,
Freed
,
Shomberg
Christopher Dock
3:32.61
1
10
Bousson
,
Nash
,
Montgome
,
Gass
Shamokin Area Se
3:35.97
1
11
Malekani
,
Connor
,
Mason
,
Cortez
Avon Grove
3:37.96
1
12
Bartos
,
Wasser
,
Yang
,
Nzouenke
Conestoga
3:39.69
1
--
Relay Team
Abington
DNF
2
Mens 4x800m Relay HS
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Zamadics
,
Keating
,
Boswell
,
Libbi
West Chester Eas
8:17.57
1
2
Dastalfo
,
Cline
,
Dastalfo
,
Doherty
Downingtown East
8:18.69
1
3
Dickson
,
Daughert
,
Rosario
,
Bogale
Conestoga Valley
8:21.79
1
4
Feeley
,
Salach
,
Matthews
,
Chaborek
West Chester Hen
8:25.01
1
5
Mendoza
,
Nash
,
Grybos
,
Gass
Shamokin Area Se
8:25.07
1
6
Burkhard
,
Ferraro
,
Nichols
,
Taylor
Unionville
8:25.48
1
7
Dwyer
,
Fraction
,
Porter
,
Smith
Washington Towns
8:29.94
1
8
Walker
,
Rau
,
Wilson
,
Musto
Germantown Frien
8:36.67
1
9
Hopper
,
Beck
,
Buck
,
Essex
Conestoga
8:38.07
1
10
Detweile
,
Glazer
,
Porter
,
Ingram
Spring Ford
8:38.99
1
11
Mcgrew
,
Torpey
,
Adams
,
Gibbon
Perkiomen Valley
8:42.72
1
12
Relay Team
Abington
8:43.15
1
13
Leonard
,
Markovit
,
Ritz
,
Huang-Ho
Germantown Acade
8:43.44
1
14
Milton
,
Reynolds
,
Connelly
,
Cardile
Malvern Prep
9:03.94
1
15
Fitzgera
,
Hannan
,
Bodine
,
Trouba
Avon Grove
9:06.36
1
16
Eberhard
,
Steadman
,
Darling
,
Markle
Downingtown West
9:08.21
1
Mens Shot Put HS
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Davenport, Blake
Kennett
54-03.00
(16.54m)
1
2
Harrington, Sean
Spring Ford
51-00.75
(15.56m)
1
3
Bohl, Kevin
Phoenixville Are
48-05.00
(14.76m)
1
4
Hill, Nuku
Wilson
48-03.00
(14.71m)
1
5
O'Connell, Tyler
Malvern Prep
45-07.50
(13.91m)
1
6
Baker, Blailin
Muhlenberg Senio
44-11.00
(13.69m)
1
7
Nelson, Chris
Conestoga
44-09.50
(13.65m)
1
8
Jackson, Myles
West Chester Hen
44-09.25
(13.65m)
1
9
Switzer, Travis
Conestoga Valley
44-08.50
(13.63m)
1
10
Hart, Ryan
Downingtown West
44-04.50
(13.53m)
1
11
Kelly, Colin
Chestnut Hil
44-00.00
(13.41m)
1
12
Ridgeway, Will
West Chester Hen
43-10.00
(13.36m)
1
13
Miles, Derrick
West Chester Hen
43-01.00
(13.13m)
1
14
Beck, Tyler
Wilson
43-00.00
(13.11m)
1
15
Moore, Kyle
Owen J Roberts
42-08.00
(13.00m)
1
16
Mogaka, Aaron
Avon Grove
41-10.75
(12.77m)
1
17
Rice, Josh
CFS - The School
41-09.00
(12.73m)
1
18
Hall, Ian
Downingtown West
41-08.75
(12.72m)
1
19
Luchon, Paul
Spring Ford
41-07.25
(12.68m)
1
20
Morris, Sheldon
Downingtown West
41-03.00
(12.57m)
1
21
Julien, Grant
Abington
40-07.00
(12.37m)
1
22
Nodolski, Nate
Pottsgrove
40-01.00
(12.22m)
1
23
Delaney, Nick
Methacton
39-10.00
(12.14m)
1
24
Hunt, Andy
Christopher Dock
39-07.00
(12.07m)
1
25
Phillips, Jake
Shamokin Area Se
39-03.50
(11.98m)
1
26
Dorn, Joseph
Central Buck
39-01.00
(11.91m)
1
27
lawrence, ryan
Washington Towns
38-11.50
(11.87m)
1
28
Gibbs, Mike
Germantown Frien
38-04.50
(11.70m)
1
29
McWilliams, Sean
Avon Grove
38-00.50
(11.60m)
1
30
Curtis, Dima
Unionville
37-09.75
(11.53m)
1
--
Mireku, Mike
CFS - The School
FOUL
(--)
1
--
Ledonne, Nick
Washington Towns
FOUL
(--)
1
--
Stanczuk, Greg
Unionville
FOUL
(--)
1
--
Clark, Tony
Germantown Frien
FOUL
(--)
1
--
Kevin, Kelly
Conestoga Valley
FOUL
(--)
1
--
Hoyer, Dennis
Lansdale Catholi
FOUL
(--)
1
--
Skapik, Morgan
Christopher Dock
FOUL
(--)
1
--
Hightower, Tyler
Chestnut Hil
FOUL
(--)
1
--
Hunt, Phil
Conestoga
FOUL
(--)
1
--
O'Connor, Madison
Pottsgrove
FOUL
(--)
1
--
Masciantonio, Andrew
Perkiomen Valley
FOUL
(--)
1
--
Walker, Marquis
Abington
FOUL
(--)
1
--
Moser, James
Lansdale Catholi
FOUL
(--)
1
--
Garson, Andrew
Owen J Roberts
FOUL
(--)
1
Mens Discus HS
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Davenport, Blake
Kennett
158-02
(48.21m)
1
2
Little, Mike
Wilson
143-11
(43.87m)
1
3
Beck, Tyler
Wilson
141-10
(43.23m)
1
4
Curtis, Dima
Unionville
140-01
(42.70m)
1
5
McCarthy, Sean
Unionville
138-06
(42.21m)
1
6
Nelson, Chris
Conestoga
138-05
(42.19m)
1
7
Dimitri, Alex
Phila-Montgomery
136-08
(41.66m)
1
8
Luchon, Paul
Spring Ford
133-06
(40.69m)
1
9
Bauzo, Miguel
West Chester Hen
133-03
(40.61m)
1
10
Iannetta, Mike
West Chester Hen
131-00
(39.93m)
1
11
lawrence, ryan
Washington Towns
130-09
(39.85m)
1
12
Hart, Ryan
Downingtown West
130-07
(39.80m)
1
13
O'Connell, Tyler
Malvern Prep
130-05
(39.75m)
1
14
Phillips, Jake
Shamokin Area Se
128-03
(39.09m)
1
15
Sturdivant, Jame
Muhlenberg Senio
128-01
(39.04m)
1
16
Harrington, Sean
Spring Ford
127-11
(38.99m)
1
17
Nodolski, Nate
Pottsgrove
126-00
(38.40m)
1
18
Hunt, Phil
Conestoga
124-00
(37.80m)
1
19
Rice, Josh
CFS - The School
122-10
(37.44m)
1
20
Hoyer, Dennis
Lansdale Catholi
122-02
(37.24m)
1
21
Spence, Gabe
Downingtown West
120-09
(36.80m)
1
22
Moore, Kyle
Owen J Roberts
120-07
(36.75m)
1
23
Sherfield, Josh
West Chester Hen
118-01
(35.99m)
1
24
Fox, Tim
West Chester Hen
115-09
(35.28m)
1
--
Ledonne, Nick
Washington Towns
FOUL
(--)
1
--
Josephs, Enrique
West Chester Hen
FOUL
(--)
1
--
Mireku, Mike
CFS - The School
FOUL
(--)
1
--
Carlson, Ryan
Upper Perkiomen
FOUL
(--)
1
--
Moser, Tyler
Upper Perkiomen
FOUL
(--)
1
--
Schweizerhof, Ian
Christopher Dock
FOUL
(--)
1
--
Davis, Theo
Central Buck
FOUL
(--)
1
--
Leicy, Joel
Conestoga Valley
FOUL
(--)
1
--
Skapik, Morgan
Christopher Dock
FOUL
(--)
1
--
Hernandez, Matt
Avon Grove
FOUL
(--)
1
--
Walker, Marquis
Abington
FOUL
(--)
1
--
Davies, Steven
Central Buck
FOUL
(--)
1
--
McWilliams, Sean
Avon Grove
FOUL
(--)
1
--
Dong, Vince
Perkiomen Valley
FOUL
(--)
1
--
Frederick, Tyler
Owen J Roberts
FOUL
(--)
1
--
Bohl, Kevin
Phoenixville Are
FOUL
(--)
1
--
Kane, Evan
Perkiomen Valley
FOUL
(--)
1
--
Gibbs, Mike
Germantown Frien
FOUL
(--)
1
--
Leszczcynski, Adam
Father Judge
FOUL
(--)
1
--
Moser, James
Lansdale Catholi
FOUL
(--)
1
--
Petrak, Alex
Kennett
FOUL
(--)
1
Mens Javelin HS
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hinkle, Matt
Downingtown West
166-03
(50.67m)
1
2
Rizzuto, James
Spring Ford
166-01
(50.62m)
1
3
Barnett, Derrell
Pottsgrove
162-07
(49.56m)
1
4
Maloney, Sean
Owen J Roberts
161-06
(49.23m)
1
5
Panghulan, Calvi
Wilson
160-04
(48.87m)
1
6
Hopkins, Perry
Unionville
158-01
(48.18m)
1
7
Zudans, Hunter
West Chester Hen
156-07
(47.73m)
1
8
Leicy, Joel
Conestoga Valley
155-02
(47.29m)
1
9
Grisby, Ian
Kennett
154-04
(47.04m)
1
10
Krott, Chris
Muhlenberg Senio
153-00
(46.63m)
1
11
Unknown Athlete
Upper Perkiomen
152-08
(46.53m)
1
12
Williamson, Brad
Methacton
152-06
(46.48m)
1
13
Wilcox, Will
Downingtown West
150-00
(45.72m)
1
14
Dorn, Joseph
Central Buck
149-07
(45.59m)
1
15
Moore, Kyle
Owen J Roberts
148-06
(45.26m)
1
16
Simcox, Cody
Wilson
148-02
(45.16m)
1
17
Morris, Sheldon
Downingtown West
146-05
(44.63m)
1
18
Luchon, Paul
Spring Ford
145-08
(44.40m)
1
19
Smith, Tyrell
Downingtown West
145-01
(44.22m)
1
20
Glanski, Zach
Owen J Roberts
144-11
(44.17m)
1
21
Ranco, Ezra
Perkiomen Valley
143-11
(43.87m)
1
22
Dielsi, Anthony
Perkiomen Valley
142-00
(43.28m)
1
23
McEwen, Brenden
Germantown Frien
141-11
(43.26m)
1
24
Baker, Blailin
Muhlenberg Senio
141-10
(43.23m)
1
25
Zach, Rafferty
Conestoga
140-07
(42.85m)
1
26
Moser, Tyler
Upper Perkiomen
140-00
(42.67m)
1
27
Hershey, Matt
Christopher Dock
139-08
(42.57m)
1
28
Scanlan, Andrew
Spring Ford
138-09
(42.29m)
1
28
Deleonardis, Tony
Methacton
138-09
(42.29m)
1
30
Wiley, Christian
Abington
138-08
(42.27m)
1
31
McCarthy, Sean
Unionville
134-07
(41.02m)
1
32
Foreman, Tyler
Conestoga
133-08
(40.74m)
1
32
Lolli, Andrew
Avon Grove
133-08
(40.74m)
1
34
Phillips, Jake
Shamokin Area Se
130-05
(39.75m)
1
34
Bellamo, Brendan
Abington
130-05
(39.75m)
1
36
Hale, Nick
Upper Perkiomen
129-00
(39.32m)
1
37
Colgan, Sam
West Chester Hen
124-05
(37.92m)
1
38
Kohan, Trey
Shamokin Area Se
120-04
(36.68m)
1
--
Fromell, Nick
Germantown Frien
FOUL
(--)
1
--
Ansel, Ryan
Chestnut Hil
FOUL
(--)
1
--
Pyffer, Josh
Central Buck
FOUL
(--)
1
--
Martinez, Joseph
Kennett
FOUL
(--)
1
--
Swartzentruber, Ryan
Christopher Dock
FOUL
(--)
1
--
Stroh, Ryan
Malvern Prep
FOUL
(--)
1
Mens High Jump HS
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Brumfield, Ryan
Owen J Roberts
6-08.00
(2.03m)
1
2
Witmyer, Shane
Wilson
6-06.00
(1.98m)
1
3
Cardina, Robert
Conestoga Valley
6-04.00
(1.93m)
1
4
Morgan, Johnny
Wilson
6-04.00
(1.93m)
1
5
Smith, Louis
Downingtown West
6-02.00
(1.88m)
1
6
Gabel, John
Perkiomen Valley
6-00.00
(1.83m)
1
7
Rickell, Chris
Gettysburg Area
6-00.00
(1.83m)
1
7
Stumm, Tyler
Washington Towns
6-00.00
(1.83m)
1
9
Bolte, Mike
Malvern Prep
6-00.00
(1.83m)
1
10
McGill, Kevin
Abington
5-10.00
(1.78m)
1
10
Dargan, Kevin
Methacton
5-10.00
(1.78m)
1
10
Anyam, Doolun
CFS - The School
5-10.00
(1.78m)
1
10
Freed, Nathaniel
Christopher Dock
5-10.00
(1.78m)
1
10
Smith, Dominic
West Chester Hen
5-10.00
(1.78m)
1
10
Schoener, William
Lansdale Catholi
5-10.00
(1.78m)
1
16
Brown, Chris
Conestoga Valley
5-08.00
(1.73m)
1
16
Ashley, Jordan
Washington Towns
5-08.00
(1.73m)
1
16
Sload, Aaron
Muhlenberg Senio
5-08.00
(1.73m)
1
16
Brown, Michael
West Chester Hen
5-08.00
(1.73m)
1
16
DeCandido, Mike
Lasalle College
5-08.00
(1.73m)
1
--
Gross, Jacob
Unionville
NH
(--)
1
--
Cope, Nathan
Unionville
NH
(--)
1
--
Imming, Brad
West Chester Hen
NH
(--)
1
--
Chapman, Zack
Upper Perkiomen
NH
(--)
1
--
Curtis, John
Lasalle College
NH
(--)
1
--
Bounds, Chipper
Germantown Frien
NH
(--)
1
--
Spaventa, Matt
Malvern Prep
NH
(--)
1
--
Shomberg, John
Christopher Dock
NH
(--)
1
--
Ellis, Zarko
Downingtown West
NH
(--)
1
--
Chestnut, Terrell
Pottsgrove
NH
(--)
1
--
Carter, Damon
Pottsgrove
NH
(--)
1
--
Lowe, Gabriel
CFS - The School
NH
(--)
1
--
Gunn, Travis
Owen J Roberts
NH
(--)
1
--
Lee, John
Perkiomen Valley
NH
(--)
1
Mens Long Jump HS
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Smith, Louis
Downingtown West
22-01.00
(6.73m)
nwi
1
2
Johnson, Dj
Gettysburg Area
21-08.00
(6.60m)
nwi
1
3
Witmyer, Shane
Wilson
21-08.00
(6.60m)
nwi
1
4
Campbell, Ibraheim
Chestnut Hil
21-04.00
(6.50m)
nwi
1
5
Eaton, Alex
Abington
21-01.00
(6.43m)
nwi
1
6
Nelson, James
Phoenixville Are
20-11.00
(6.38m)
nwi
1
7
Butillo, Tyler
Methacton
20-09.00
(6.32m)
nwi
1
8
Swierzewski, Greg
Lansdale Catholi
20-07.00
(6.27m)
nwi
1
9
White, Royel
Washington Towns
20-05.00
(6.22m)
nwi
1
9
Hilliard, Chris
Owen J Roberts
20-05.00
(6.22m)
nwi
1
11
Bousson, Tim
Shamokin Area Se
20-04.00
(6.20m)
nwi
1
12
O'Such, Joseph
Spring Ford
20-03.00
(6.17m)
nwi
1
13
Acuna, Josh
Perkiomen Valley
20-01.00
(6.12m)
nwi
1
14
Difo, Justinian
Westtown School
20-00.00
(6.10m)
nwi
1
14
Fryer, Cory
Owen J Roberts
20-00.00
(6.10m)
nwi
1
14
Yang, Jee
Conestoga
20-00.00
(6.10m)
nwi
1
17
Kraynak, Sam
Lansdale Catholi
19-10.00
(6.05m)
nwi
1
18
Holmes, Matt
Avon Grove
19-07.00
(5.97m)
nwi
1
--
Payne, Christian
CFS - The School
FOUL
(--)
nwi
1
--
Popeo, Billy
Unionville
FOUL
(--)
nwi
1
--
Cortese, Matthew
Unionville
FOUL
(--)
nwi
1
--
Wills, Moyo
Spring Ford
FOUL
(--)
nwi
1
--
Brison, Diare
Conestoga Valley
FOUL
(--)
nwi
1
--
Lowe, Gabriel
CFS - The School
FOUL
(--)
nwi
1
--
Johnson, John
Wilson
FOUL
(--)
nwi
1
--
White, Rahmier
West Chester Hen
FOUL
(--)
nwi
1
--
Berkowitz, Adam
Abington
FOUL
(--)
nwi
1
--
Carter, Devon
Washington Towns
FOUL
(--)
nwi
1
--
Chapman, Zack
Upper Perkiomen
FOUL
(--)
nwi
1
--
Bender, John
West Chester Hen
FOUL
(--)
nwi
1
--
Lavong, Carlton
Methacton
FOUL
(--)
nwi
1
--
Jones, Shawn
Kennett
FOUL
(--)
nwi
1
--
Weber, Christian
Friends' Cen
FOUL
(--)
nwi
1
--
Riser, Logan
Gettysburg Area
FOUL
(--)
nwi
1
--
D'Ambrosio, Rich
Malvern Prep
FOUL
(--)
nwi
1
--
Reeves, Mikey
Kennett
FOUL
(--)
nwi
1
--
Purnell, Eric
Malvern Prep
FOUL
(--)
nwi
1
--
Polamalu, Maika
Pottsgrove
FOUL
(--)
nwi
1
--
Carter, Bryce
Pottsgrove
FOUL
(--)
nwi
1
--
Milburn, Kris
Conestoga Valley
FOUL
(--)
nwi
1
--
Wooden, Calvin
Downingtown West
FOUL
(--)
nwi
1
--
Lepore, Zach
Owen J Roberts
FOUL
(--)
nwi
1
--
Glikes, Richard
Devon Preparator
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump HS
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Lavong, Carlton
Methacton
51-00.00
(15.54m)
nwi
1
2
Wills, Moyo
Spring Ford
43-00.00
(13.11m)
nwi
1
3
D'Ambrosio, Rich
Malvern Prep
41-06.00
(12.65m)
nwi
1
4
Carter, Bryce
Pottsgrove
41-00.00
(12.50m)
nwi
1
5
Butillo, Tyler
Methacton
40-05.00
(12.32m)
nwi
1
6
Muya, Rodney
Downingtown West
40-02.00
(12.24m)
nwi
1
7
Kwon, Soon
Central Buck
40-01.00
(12.22m)
nwi
1
10
Swierzewski, Greg
Lansdale Catholi
40-00.00
(12.19m)
nwi
1
8
Glikes, Richard
Devon Preparator
40-00.00
(12.19m)
nwi
1
9
Glover, Curtis
Phila-Montgomery
40-00.00
(12.19m)
nwi
1
11
Chapman, Zack
Upper Perkiomen
39-07.00
(12.07m)
nwi
1
12
Yang, Jee
Conestoga
39-06.00
(12.04m)
nwi
1
13
Speller, Eric
Downingtown West
39-03.00
(11.96m)
nwi
1
14
Bolte, Mike
Malvern Prep
39-02.00
(11.94m)
nwi
1
15
Holmes, Matt
Avon Grove
39-00.00
(11.89m)
nwi
1
15
Lepore, Zach
Owen J Roberts
39-00.00
(11.89m)
nwi
1
15
Nguyen, David
Central Buck
39-00.00
(11.89m)
nwi
1
18
Riser, Logan
Gettysburg Area
38-10.00
(11.84m)
nwi
1
19
Sweeper, Darryl
Muhlenberg Senio
38-08.00
(11.79m)
nwi
1
20
Greene, Devin
Pottsgrove
38-05.00
(11.71m)
nwi
1
21
Jackson, John
Spring Ford
38-02.00
(11.63m)
nwi
1
--
Kim-McManus, Ross
Unionville
FOUL
(--)
nwi
1
--
Payne, Christian
CFS - The School
FOUL
(--)
nwi
1
--
Cortese, Matthew
Unionville
FOUL
(--)
nwi
1
--
Lee, Tre
West Chester Hen
FOUL
(--)
nwi
1
--
White, Rahmier
West Chester Hen
FOUL
(--)
nwi
1
--
Berkowitz, Adam
Abington
FOUL
(--)
nwi
1
--
Woutersz, Matt
West Chester Hen
FOUL
(--)
nwi
1
--
Rickell, Chris
Gettysburg Area
FOUL
(--)
nwi
1
--
Yacko, Brayden
Shamokin Area Se
FOUL
(--)
nwi
1
--
Duncan, Dane
Owen J Roberts
FOUL
(--)
nwi
1
--
Ramkumar, Adish
Downingtown West
FOUL
(--)
nwi
1
--
Lowe, Gabriel
CFS - The School
FOUL
(--)
nwi
1
--
Ingram, Xavier
Spring Ford
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Pole Vault HS
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mullikan, Kale
Owen J Roberts
13-06.00
(4.11m)
1
2
Goeltz, Steven
Wilson
13-00.00
(3.96m)
1
3
Conner, Zachary
Avon Grove
12-06.00
(3.81m)
1
4
Williamson, Brad
Methacton
12-06.00
(3.81m)
1
5
Zudans, Hunter
West Chester Hen
12-00.00
(3.66m)
1
5
Oswald, James
Wilson
12-00.00
(3.66m)
1
7
Stearly, Sam
Phoenixville Are
12-00.00
(3.66m)
1
8
Jones, Cullen
Downingtown West
12-00.00
(3.66m)
1
9
Plunkett, Brendan
Chestnut Hil
12-00.00
(3.66m)
1
10
Green, Jereme
Pottsgrove
11-06.00
(3.51m)
1
10
Larson, Jay
Unionville
11-06.00
(3.51m)
1
10
Anderson, Wade
Malvern Prep
11-06.00
(3.51m)
1
13
Rees, James
Methacton
11-00.00
(3.35m)
1
--
Lucker, Brandon
West Chester Hen
NH
(--)
1
--
Salera, Christian
Washington Towns
NH
(--)
1
--
Corday, Cody
Spring Ford
NH
(--)
1
--
Dulik, Charlie
Unionville
NH
(--)
1
--
Williams, Drew
Spring Ford
NH
(--)
1
--
Butler, Andrew
Downingtown West
NH
(--)
1
--
Body, Matt
Kennett
NH
(--)
1
--
Iamsakuldacha, Siam
Abington
NH
(--)
1
--
Zook, Dustin
Conestoga Valley
NH
(--)
1
--
Burkart, Jesse
Muhlenberg Senio
NH
(--)
1
--
Shoemaker, Brenden
Owen J Roberts
NH
(--)
1
--
Grivas, Demitri
Kennett
NH
(--)
1
--
Miller, Evan
Malvern Prep
NH
(--)
1
Womens 100m HS
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Gaston, Fatima
Wilson
12.72
nwi
1
2
Ryan, Jennifer
Abington
12.73
nwi
1
3
Balmer, Karli
Christopher Dock
12.86
nwi
1
4
Shell, Imani
Friends' Cen
12.88
nwi
1
5
Price, Alexis
Wilson
13.06
nwi
1
6
Troncelliti, Caroline
Villa Maria Acad
13.13
nwi
1
7
Thompson, Iesha
Owen J Roberts
13.13
nwi
1
8
Jamieson, Kelly
Perkiomen Valley
13.20
nwi
1
Womens 100m HS
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Gaston, Fatima
Wilson
12.71
nwi
4
2
Shell, Imani
Friends' Cen
12.88
nwi
3
3
Balmer, Karli
Christopher Dock
12.93
nwi
6
4
Ryan, Jennifer
Abington
12.93
nwi
5
5
Price, Alexis
Wilson
13.05
nwi
1
6
Jamieson, Kelly
Perkiomen Valley
13.15
nwi
1
7
Thompson, Iesha
Owen J Roberts
13.15
nwi
3
8
Troncelliti, Caroline
Villa Maria Acad
13.19
nwi
1
9
Glass, Corrine
Avon Grove
13.32
nwi
5
10
Delena, Emily
Pottsgrove
13.41
nwi
6
11
Badnajek, Haley
West Chester Hen
13.45
nwi
1
12
Catania, Katie
Methacton
13.47
nwi
4
13
Mitchell, Montana
Christopher Dock
13.51
nwi
2
14
Rodenberger, Emily
Upper Perkiomen
13.52
nwi
2
15
Furst, Lizanne
Central Buck
13.59
nwi
1
16
Quinn, Maureen
Conestoga
13.61
nwi
5
17
Miller, Taylor
Downingtown West
13.63
nwi
5
18
Francis, Mikayla
Spring Ford
13.66
nwi
4
19
Young, Ashleigh
Downingtown West
13.67
nwi
5
20
Martin, Julia
West Chester Hen
13.69
nwi
6
21
Francis, Nikki
Owen J Roberts
13.76
nwi
6
22
Fields, Kelly
Methacton
13.77
nwi
3
23
Cianciarulo, Christina
Central Buck
13.78
nwi
3
24
Fritz, Kiki
Nazareth Academy
13.78
nwi
5
25
Bussey, Dionnae
Upper Perkiomen
13.78
nwi
2
26
Sheep, Caroline
Conestoga
13.84
nwi
3
27
Brown, Jevette
Friends' Cen
13.87
nwi
1
28
Zezzo, Heather
Central Buck
13.92
nwi
4
29
Beilman, Cali
Villa Maria Acad
13.98
nwi
4
30
Zalar, Keena
Shamokin Area Se
14.01
nwi
1
31
Hoxsie, Haley
Muhlenberg Senio
14.17
nwi
4
32
Pyle, Nicole
Nazareth Academy
14.17
nwi
2
33
Humble, Missy
Central Buck
14.23
nwi
6
34
Burton, Sam
Downingtown West
14.24
nwi
2
35
Ramsey, Morgan
Germantown Frien
14.32
nwi
5
36
Johnson, Suzy
Spring Ford
14.36
nwi
3
37
Perelman, Sarah
Germantown Frien
14.37
nwi
3
38
Thomas, Courtney
Unionville
14.80
nwi
2
39
Chaundy, Katie
Shamokin Area Se
14.86
nwi
1
--
Weneck, Kayla
Pottsgrove
DQ
nwi
6
Womens 200m HS
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
White, Cierra
Engineering
25.57
nwi
1
2
Grasty, Nicole
Abington
25.87
nwi
1
3
White, Mikaila
Spring Ford
26.53
nwi
1
4
Muhammad, Amber
Spring Ford
26.70
nwi
1
5
Borski, Maggie
Nazareth Academy
26.75
nwi
1
6
Jamieson, Kelly
Perkiomen Valley
26.90
nwi
1
7
Gaston, Fatima
Wilson
27.33
nwi
1
Womens 200m HS
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
White, Cierra
Engineering
25.09
nwi
5
2
Grasty, Nicole
Abington
25.95
nwi
3
3
Borski, Maggie
Nazareth Academy
26.19
nwi
4
4
Minella, Alicia
Unionville
26.20
nwi
4
5
Gaston, Fatima
Wilson
26.49
nwi
2
6
White, Mikaila
Spring Ford
26.53
nwi
2
7
Muhammad, Amber
Spring Ford
26.74
nwi
5
8
Jamieson, Kelly
Perkiomen Valley
26.81
nwi
2
9
Kennedy, Shonte
Conestoga
26.94
nwi
3
10
Nickel, Becca
Avon Grove
27.10
nwi
5
11
Thompson, Iesha
Owen J Roberts
27.12
nwi
3
12
McCoubrie, Katie
Conestoga
27.18
nwi
4
13
Steffy, Lynsey
Downingtown West
27.26
nwi
1
14
Mitchell, Montana
Christopher Dock
27.29
nwi
5
15
Badnajek, Haley
West Chester Hen
27.29
nwi
4
16
Glass, Corrine
Avon Grove
27.36
nwi
1
17
Truncelitti, C.
Villa Maria Acad
27.57
nwi
2
18
Jenkins, Lauren
Phoenixville Are
27.63
nwi
1
19
Steigerwalt, Amber
Central Buck
27.64
nwi
5
20
Delena, Emily
Pottsgrove
27.68
nwi
1
21
Parks, Libby
Downingtown West
27.73
nwi
4
22
Furst, Lizanne
Central Buck
27.82
nwi
3
23
Evans, Bria
Engineering
27.85
nwi
1
24
Shadle, Lizzy
Methacton
28.08
nwi
2
25
Bussey, Dionnae
Upper Perkiomen
28.22
nwi
4
26
Lincoln, Gretchen
West Chester Hen
28.44
nwi
4
27
Fiore, Jessica
Pottsgrove
28.59
nwi
5
28
Roth, Ali
Central Buck
28.62
nwi
1
29
Francis, Nikki
Owen J Roberts
28.68
nwi
3
30
Bergman, Sarah
Germantown Frien
28.74
nwi
5
31
Nock, Natalia
Phila-Montgomery
29.17
nwi
3
32
Hoxsie, Haley
Muhlenberg Senio
29.23
nwi
1
33
Diplacido, Liz
Lansdale Catholi
29.24
nwi
2
34
Cornuet, Emily
West Chester Hen
29.34
nwi
5
35
Brown, Jevette
Friends' Cen
29.51
nwi
2
36
Thomas, Courtney
Unionville
30.00
nwi
3
37
Feeley, Bridget
Germantown Frien
30.21
nwi
2
Womens 400m HS
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cable, Emily
Villa Maria Acad
56.46
6
2
Bolles, Olivia
Villa Maria Acad
57.60
6
3
Coleman, Hollis
Perkiomen Valley
58.68
6
4
Shell, Imani
Friends' Cen
59.37
5
5
Muhammad, Amber
Spring Ford
59.49
4
6
Welty-Kile, Mariah
Methacton
59.80
4
7
Ben-Joseph, Sherry
Central Buck
1:00.12
5
8
Payton, Lisa
Phoenixville Are
1:00.73
6
9
Horner, Jenn
Central Buck
1:00.91
6
10
Aherne, Maura
Downingtown West
1:01.09
5
11
Kittel, Haley
West Chester Hen
1:01.21
4
12
Cardillo, Christy
Lansdale Catholi
1:01.27
3
13
Durrell, Jacine
Phoenixville Are
1:01.31
6
14
Davis, Drew
Springfield Town
1:01.42
4
15
Pioch, Abby
Conestoga
1:01.74
4
16
Williams, Tori
West Chester Hen
1:01.76
3
17
Green, Kimmy
Central Buck
1:01.98
4
18
D'Angelo, Caroline
Owen J Roberts
1:02.15
5
19
Benton, Brianne
Owen J Roberts
1:02.35
5
20
Patterson, Kaitlyn
Downingtown West
1:02.48
3
21
La Rosa, Taylor
Abington
1:02.67
4
22
Roth, Ali
Central Buck
1:02.95
3
23
Saal-Ridpath, Kaitlyn
Methacton
1:03.04
3
24
Salindong, Olivia
Owen J Roberts
1:03.40
5
25
Lang, Bethany
Pottsgrove
1:04.03
2
26
Rozsits, Katherine
Kennett
1:04.41
1
27
Jasper, Hannah
West Chester Hen
1:04.58
2
28
Wong, Kirsten
Spring Ford
1:04.73
2
29
Rodenberger, Emily
Upper Perkiomen
1:04.84
5
30
Antonio, Krisina
Pottsgrove
1:04.92
1
31
Corcoran, Megan
West Chester Hen
1:05.05
3
32
Bergman, Sarah
Germantown Frien
1:05.06
3
33
Lavelle, Maura
Nazareth Academy
1:05.36
1
34
Reid, Shannon
Avon Grove
1:06.10
2
35
M, Janee
Abington
1:06.58
2
36
Segura, Brandi
Shamokin Area Se
1:06.86
2
37
Greenblatt, Marielle
Friends' Cen
1:07.09
1
38
Dorsey, Raven
Conestoga
1:07.48
1
39
Ciborowski, Megan
Shamokin Area Se
1:08.88
1
40
Etheredge, Danaya
Germantown Frien
1:10.54
1
--
Gray, Lauren
Avon Grove
DNF
2
Womens 800m HS
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
O'Neil, Kacie
Conestoga
2:13.73
1
2
Carcella, Taylor
Downingtown West
2:16.67
1
3
Kerr, Bryn Erin
Central Buck
2:17.81
1
4
Klebe, Marta
Conestoga
2:19.51
1
5
Hajnik, Nicole
Great Valley
2:20.15
1
6
Deacon, Natalie
West Chester Hen
2:20.68
1
7
Powis, Janine
Christopher Dock
2:21.15
1
8
Carr, Rachel
Phoenixville Are
2:21.72
1
9
Kogut, Jaclyn
Kennett
2:22.00
1
10
Malloy, Audrey
Upper Perkiomen
2:23.18
1
11
Powell, Olivia
Pottsgrove
2:23.21
1
12
Black, Sarah
Downingtown West
2:23.30
1
13
Miller, Erin
Villa Maria Acad
2:23.36
1
14
Castaldi, Danielle
Downingtown West
2:23.53
1
15
Tracy, Michelle
West Chester Hen
2:23.61
1
16
Sherman, Elexa
Methacton
2:23.67
1
17
Keefer, Kathleen
Central Buck
2:23.71
1
18
Dickinson, Markea
West Chester Hen
2:23.83
1
19
Lynch, Nikki
Spring Ford
2:24.37
1
20
Rogowski, Elaina
Downingtown West
2:24.74
1
21
Sikora, Kyra
Conestoga
2:25.03
1
22
Starr, Emma
Kennett
2:25.22
1
23
Haering, Samantha
Central Buck
2:25.36
1
24
Meyer, Kelly
Owen J Roberts
2:25.94
1
25
Ellsworth, Lauren
Unionville
2:26.34
1
26
Garner, Shelby
Pottsgrove
2:26.77
1
27
Laurinaitis, Ashley
Central Buck
2:26.84
1
28
Scholnick, Dottie
Abington
2:27.89
1
29
Mcgonigle, Alyson
Villa Maria Acad
2:27.90
1
30
O'Neill, Paige
Villa Maria Acad
2:27.97
1
31
Sherman, Olivia
Gettysburg Area
2:27.97
1
32
Long, Amanda
Upper Perkiomen
2:28.02
1
33
O'Brien, Sarah
Pottsgrove
2:28.46
1
34
Loughnane, Meagan
Spring Ford
2:28.67
1
35
Pfender, Grace
Abington
2:28.99
1
36
Malbeouf, Liz
Nazareth Academy
2:30.58
1
37
Weber, Bobbie
Upper Perkiomen
2:31.79
1
38
Michel, Diana
Spring Ford
2:32.12
1
39
Ryan, Cailyn
West Chester Hen
2:33.53
1
40
Lambright, Emily
Christopher Dock
2:34.24
1
41
Pastore-Sebring, Ariel
Avon Grove
2:34.90
1
42
Ilgenfritz, Bethann
Avon Grove
2:34.96
1
43
Torres, Courtney
Owen J Roberts
2:35.02
1
44
Conyers-jordan, Maria
Friends' Cen
2:35.76
1
45
McDevitt, Molly
Shamokin Area Se
2:36.10
1
46
Birkenmaier, Anne
Unionville
2:36.59
1
47
Doggett, Tess
Germantown Frien
2:36.62
1
48
O'Connell, Kristen
Springfield Town
2:36.90
1
49
McAnally, Katie
Downingtown West
2:38.77
1
50
Daniels, Alley
Germantown Frien
2:38.80
1
51
White, Michelle
Springfield Town
2:39.77
1
52
Summers, Anna
Shamokin Area Se
2:39.84
1
53
Singer-kaufold, Isabel
Friends' Cen
2:41.41
1
Womens 1600m HS
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lawrence, Maggie
Wilson
5:05.20
1
2
Malloy, Audrey
Upper Perkiomen
5:10.86
1
3
Augustyn, Janie
West Chester Hen
5:12.81
1
4
Jones, Ginny
Central Buck
5:16.65
1
5
Pavone, Anna
West Chester Hen
5:17.11
1
6
Slattery, Emma
Downingtown West
5:17.63
1
7
Camiolo, Vanessa
Central Buck
5:18.49
1
13
Casey, Erin
Downingtown West
5:19.75
1
8
Rushing, Kelsy
Muhlenberg Senio
5:21.09
1
9
Weiler, Elizabeth
Downingtown West
5:21.12
1
10
Palus, Brooke
Germantown Frien
5:21.44
1
11
Chappell, Emily
Central Buck
5:21.46
1
12
Mazurek, Maddie
West Chester Hen
5:23.02
1
14
Barrett, Megan
West Chester Hen
5:24.82
1
15
Manning-smith, Leigh
West Chester Hen
5:24.88
1
16
Meyer, Kelly
Owen J Roberts
5:26.49
1
17
Birkenmaier, Anne
Unionville
5:26.50
1
18
Murphy, Lauren
Villa Maria Acad
5:28.68
1
19
Sidoriak, Emma
Perkiomen Valley
5:28.95
1
20
Knotts, Meghan
West Chester Hen
5:32.82
1
21
Manela, Corinne
Nazareth Academy
5:33.45
1
22
Herr, Marcy
Penn Manor
5:34.52
1
23
Ballantine, Victoria
Jenkintown
5:35.22
1
24
Helmers, Taylor
Owen J Roberts
5:35.65
1
25
Gehman, Carrie
Christopher Dock
5:36.99
1
26
Celata, Carey
Germantown Frien
5:39.61
1
27
Turezyn, Casey
Unionville
5:41.92
1
28
DOUGLAS, AUBREY
Muhlenberg Senio
5:42.22
1
29
Farrell, Abbey
Downingtown West
5:42.78
1
30
Earnshaw, Brianna
Methacton
5:43.47
1
31
Galvin, Shannon
Central Buck
5:45.33
1
32
Foulke, Kellye
Methacton
5:46.50
1
33
Edmonds, Katie
Kennett
5:47.02
1
34
Torres, Courtney
Owen J Roberts
5:49.15
1
35
Young-dahl, Erin
Conestoga
5:50.64
1
36
Zavawski, Hunter
West Chester Hen
5:51.17
1
37
Maquire, Sarah
Villa Maria Acad
5:54.80
1
38
Riley, Liane
Conestoga
5:56.55
1
39
Rovito, Katie
Perkiomen Valley
6:04.31
1
40
Hunsberger, Courtney
Christopher Dock
6:05.33
1
41
Gray, Ashley
Avon Grove
6:06.71
1
42
Smith, Alicia
Avon Grove
6:08.87
1
43
Singer-kaufold, Isabel
Friends' Cen
6:15.92
1
--
Eisman, Amanda
West Chester Hen
DQ
1
Womens 3200m HS
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Oliver, Nicole
Owen J Roberts
10:58.84
1
2
Tempone, Traci
Perkiomen Valley
11:07.69
1
3
Moyer, Caroline
Great Valley
11:14.52
1
4
Corsaro, Lilly
York Suburban
11:21.47
1
5
Kaulbach, Jasia
Germantown Frien
11:22.48
1
6
Harbison, Samantha
Great Valley
11:23.57
1
7
Mills, Lauren
Unionville
11:25.19
1
8
Palmer, Shannon
Methacton
11:28.40
1
9
Foulke, Meredith
Methacton
11:31.90
1
10
Klebe, Maddie
Conestoga
11:32.95
1
11
Burger, Audrey
Spring Ford
11:35.27
1
12
Rushing, Kelsy
Muhlenberg Senio
11:35.88
1
13
Bryer, Rebecca
Unionville
11:37.23
1
14
Popeo, Mary
Unionville
11:39.57
1
15
Jones, Ginny
Central Buck
11:43.83
1
16
Walsh, Catherine
Kennett
11:44.84
1
17
Waight, Abby
Central Buck
11:46.23
1
18
Abramson, Robyn
West Chester Hen
11:49.55
1
19
Auteri, Alyssa
Villa Maria Acad
11:54.27
1
20
Scripture, Madison
Upper Perkiomen
11:58.82
1
21
Wood, Gilly
West Chester Hen
12:08.40
1
22
Myshko, Kiki
West Chester Hen
12:09.51
1
23
Korn, Alyssa
Abington
12:14.59
1
24
Ennis, Claar
Phila-Montgomery
12:18.32
1
25
Bachman, Rachel
Central Buck
12:19.12
1
26
Ribble, Grace
Villa Maria Acad
12:24.41
1
27
Miller, Emily
Spring Ford
12:36.98
1
28
Sarcinello, Dana
Downingtown West
12:40.86
1
29
Mancini, Corinne
Owen J Roberts
13:07.70
1
30
King, Caitlin
Abington
13:56.00
1
Womens 100m Hurdles HS
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
White, Mikaila
Spring Ford
15.82
nwi
1
2
Becattini, Gabby
Methacton
16.22
nwi
1
3
Kramer, Haley
Methacton
16.53
nwi
1
4
Depaolis, Jess
Owen J Roberts
16.71
nwi
1
5
Soler, Jasmine
Wilson
16.79
nwi
1
6
Cable, Meghan
Villa Maria Acad
16.85
nwi
1
7
Walker, Elizabeth
Easton Area
16.93
nwi
1
8
Gray, Allegra
Unionville
16.95
nwi
1
Womens 100m Hurdles HS
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Soler, Jasmine
Wilson
16.22
nwi
1
2
Becattini, Gabby
Methacton
16.28
nwi
3
3
White, Mikaila
Spring Ford
16.33
nwi
6
4
Gray, Allegra
Unionville
16.47
nwi
4
5
Kramer, Haley
Methacton
16.54
nwi
5
6
Cable, Meghan
Villa Maria Acad
16.65
nwi
2
7
Depaolis, Jess
Owen J Roberts
16.72
nwi
1
8
Walker, Elizabeth
Easton Area
16.73
nwi
6
9
Sonderman, Meaghan
Downingtown West
17.01
nwi
2
10
Malampy, Rachel
Owen J Roberts
17.02
nwi
3
11
Fieser, Amanda
Owen J Roberts
17.03
nwi
2
12
Pheasant, Amanda
Shamokin Area Se
17.38
nwi
4
13
Magolon, Deirdre
Spring Ford
17.46
nwi
1
14
Bergey, Hannah
Christopher Dock
17.51
nwi
3
15
Hass, Tamara
Abington
17.53
nwi
5
16
White, Hannah
Downingtown West
17.55
nwi
1
17
Reburn, Heather
Avon Grove
17.56
nwi
5
18
Hoover, Kaitlyn
Christopher Dock
17.61
nwi
5
19
Robinson, Faith
Easton Area
17.68
nwi
3
20
Jenkins, Sammi
Downingtown West
17.70
nwi
6
21
Small, Jenna
Phoenixville Are
17.71
nwi
4
22
Cornell, Nicole
Spring Ford
17.73
nwi
1
23
Mapa, Christina
Unionville
17.76
nwi
2
24
Hennigan, Clancy
Central Buck
17.96
nwi
2
25
Murashige, Lizzy
Kennett
18.42
nwi
6
26
Brennan, Elizabeth
Pottsgrove
18.54
nwi
3
27
Thompson, Megan
West Chester Hen
18.56
nwi
4
28
Dovales, Raquel
Muhlenberg Senio
18.65
nwi
2
29
Schlotter, Jess
Central Buck
18.92
nwi
5
30
Coleman, Stephanie
Pottsgrove
19.13
nwi
3
31
Nyce, Carrie
Upper Perkiomen
19.19
nwi
5
32
Bohannon, Lauren
West Chester Hen
19.29
nwi
3
33
Greenberg, Samantha
Friends' Cen
19.77
nwi
1
34
Leach, Nicolette
Avon Grove
19.79
nwi
1
35
Erikson, Grace
Perkiomen Valley
19.87
nwi
5
36
Wylie, Emily
West Chester Hen
20.17
nwi
4
37
White, Alfia
Germantown Frien
20.31
nwi
6
38
Moser, Danni
Upper Perkiomen
20.35
nwi
6
39
Stewart, Morgan
Perkiomen Valley
20.40
nwi
6
--
Shadle, Lizzy
Methacton
DNF
nwi
4
--
Ziegler, Megan
Kennett
DNF
nwi
4
--
Brooks, Amanda
West Chester Hen
DQ
nwi
2
Womens 300m Hurdles HS
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Tan-Torres, Seline
Methacton
46.63
5
2
Gray, Allegra
Unionville
47.82
5
3
Malampy, Rachel
Owen J Roberts
48.18
4
4
Magolon, Deirdre
Spring Ford
48.43
3
5
Fieser, Amanda
Owen J Roberts
48.81
5
6
Robinson, Faith
Easton Area
48.88
4
7
Small, Jenna
Phoenixville Are
49.37
3
8
Mapa, Christina
Unionville
49.39
4
9
Becattini, Gabby
Methacton
49.44
5
10
Del Valle, Lauren
Villa Maria Acad
49.57
4
11
Nice, Brandi
Spring Ford
49.58
5
12
Goldsworthy, Taylor
Central Buck
49.74
4
13
Frasier, Shavonda
Engineering
49.83
4
14
Bongiovanni, Zoe
Methacton
50.04
5
15
Bazemore, Latasha
West Chester Hen
50.18
4
16
Walker, Elizabeth
Easton Area
50.21
5
17
Moser, Danni
Upper Perkiomen
50.24
5
18
Bergey, Hannah
Christopher Dock
50.33
3
19
Brennan, Elizabeth
Pottsgrove
50.48
2
20
Sonderman, Meaghan
Downingtown West
50.81
3
21
Shimell, Mary Katherine
Friends' Cen
51.04
3
22
White, Alfia
Germantown Frien
51.43
2
23
Reburn, Heather
Avon Grove
51.45
3
24
Badnajek, Alex
West Chester Hen
51.71
2
25
Clarke, Samantha
Downingtown West
52.04
1
26
Hass, Tamara
Abington
52.37
2
27
Schlotter, Jess
Central Buck
52.45
2
28
Soler, Jasmine
Wilson
53.26
3
29
Hoover, Kaitlyn
Christopher Dock
53.30
2
30
Davidson, Laura
Kennett
53.69
1
31
Bullock, Megan
West Chester Hen
53.77
1
32
Lasco, Jordan
West Chester Hen
54.27
2
33
Nyce, Carrie
Upper Perkiomen
56.33
2
34
Tookmanian, Elise
West Chester Hen
56.73
1
35
Pheasant, Amanda
Shamokin Area Se
58.08
1
36
Reed, Brooke
Shamokin Area Se
1:04.15
1
Womens 4x100m Relay HS
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Abington
49.46
3
2
Price
,
Poore
,
Marchut
,
Gaston
Wilson
49.87
3
3
White
,
Bazemore
,
Powell
,
Badnajek
West Chester Rus
50.23
3
4
Frasier
,
White
,
Evans
,
Snypse
Engineering
50.37
3
5
Goldswor
,
Accurso
,
Hoover
,
Steigerw
Central Bucks So
51.42
3
6
Johnson
,
Johnson
,
Brightfu
,
Cole
Spring Ford
51.69
3
7
Thompson
,
Francis
,
Depaolis
,
Malampy
Owen J Roberts
51.79
2
8
Trunceli
,
Beilman
,
Cable
,
Bolles
Villa Maria Acad
51.95
2
9
Weneck
,
Delena
,
Coleman
,
Fiore
Pottsgrove
52.22
2
10
Costello
,
Wolters
,
Miller
,
Young
Downingtown West
52.28
3
11
Parker
,
Becattin
,
Schatz
,
Catania
Methacton
52.44
2
12
Lopolito
,
Martin
,
Askinas
,
Lincoln
West Chester Hen
52.65
1
13
Fox
,
Baumher
,
Furst
,
Zezzo
Central Bucks We
53.49
2
14
Balmer
,
Hoover
,
Bergey
,
Mitchell
Christopher Dock
53.57
1
15
Rollman
,
Dwyer
,
Brown
,
Petty
West Chester Eas
54.05
1
16
Steffy
,
Castaldi
,
Fredrick
,
Cuzzolin
Downingtown East
54.29
2
17
Pheasant
,
Maschuck
,
Zalar
,
Segura
Shamokin Area Se
54.31
1
18
Relay Team
Conestoga
55.19
1
19
Feeley
,
Turner
,
Ramsey
,
Davis
Germantown Frien
55.89
1
20
Gibson
,
Keaton
,
Parzanes
,
Hoxsie
Muhlenberg Senio
56.03
1
Womens 4x400m Relay HS
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Villa Maria Acad
3:57.35
2
2
Jones
,
Gervais
,
Ben-Jose
,
Keefer
Central Bucks We
4:00.17
2
3
Johnson
,
Muhammad
,
Michel
,
Nice
Spring Ford
4:03.80
2
4
Fletcher
,
Maisel
,
Herr
,
Shertzer
Penn Manor
4:05.26
1
5
Coleman
,
Harvie
,
House-Ha
,
Jamieson
Perkiomen Valley
4:05.41
2
6
Williams
,
Augustyn
,
Tracy
,
Deacon
West Chester Hen
4:06.87
2
7
Meyer
,
Green
,
Horner
,
Berneski
Central Bucks So
4:09.56
2
8
Balmer
,
Loux
,
Powis
,
Lambrigh
Christopher Dock
4:11.07
1
9
Fieser
,
Salindon
,
Benton
,
D'Angelo
Owen J Roberts
4:11.66
2
10
McDonald
,
Gray
,
Close
,
Mapa
Unionville
4:14.05
1
11
Shimell
,
Greenber
,
Shell
,
Greenbla
Friends' Cen
4:14.76
1
12
Kogut
,
Webster
,
Edmonds
,
Finfrock
Kennett
4:17.07
1
13
Relay Team
Abington
4:18.46
2
14
Dorsey
,
McCoubri
,
Acosta
,
Pioch
Conestoga
4:19.04
2
15
Bergman
,
White
,
Palus
,
Daniels
Germantown Frien
4:19.38
1
16
Reburn
,
Nickel
,
Glass
,
Pastore-
Avon Grove
4:20.00
1
17
Wasserba
,
Fritz
,
Malbeouf
,
Bradley
Nazareth Academy
4:25.39
1
18
Zalar
,
Ciborows
,
Segura
,
McDevitt
Shamokin Area Se
4:34.56
1
Womens 4x800m Relay HS
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Jones
,
Gervais
,
Keefer
,
Comfort
Central Bucks We
9:28.00
1
2
Welty-Ki
,
Palmer
,
Tan-Torr
,
Sherman
Methacton
9:30.88
1
3
Michel
,
Burger
,
Loughnan
,
Lynch
Spring Ford
9:32.86
1
4
Ellswort
,
McDonald
,
Popeo
,
Close
Unionville
9:35.53
1
5
Meyer
,
Haering
,
Berneski
,
Kempf
Central Bucks So
9:45.33
1
6
Ludman
,
Allport
,
Siegrist
,
Eberly
Solanco
9:54.89
1
7
Casey
,
Lillis
,
Rugh
,
Mullane
Downingtown East
9:57.87
1
8
Hanss
,
Prikocki
,
McAnally
,
Bixler
Downingtown West
9:59.35
1
9
Smith
,
Gray
,
Ilgenfri
,
Pastore-
Avon Grove
10:03.30
1
10
Fulton
,
Luengo
,
Magargee
,
Lamb
Villa Maria Acad
10:20.68
1
11
Edelson
,
O'Neil
,
Smith
,
Stoudt
Conestoga
10:31.58
1
12
Webster
,
Edmonds
,
Ramagano
,
Finfrock
Kennett
10:32.36
1
13
Kellogg
,
Seigel
,
Malampy
,
Dirkx
Owen J Roberts
10:40.80
1
14
Summers
,
Zalar
,
Ciborows
,
McDevitt
Shamokin Area Se
10:45.23
1
Womens Shot Put HS
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Armstrong, Emily
Perkiomen Valley
36-00.50
(10.99m)
1
2
Anderson, Keli
Unionville
34-00.50
(10.38m)
1
3
Wethey, Allison
West Chester Hen
32-08.50
(9.97m)
1
4
Godinet, Leala
Muhlenberg Senio
32-02.25
(9.81m)
1
5
Kroszner, Eileen
Lansdale Catholi
32-02.00
(9.80m)
1
6
Nelson, Samantha
Conestoga
31-07.00
(9.63m)
1
7
Roberts, Kim
Owen J Roberts
31-05.00
(9.58m)
1
8
James, Zoey
Muhlenberg Senio
31-02.75
(9.52m)
1
9
Elgogari, Summar
Wilson
31-02.50
(9.51m)
1
10
Poore, Talitha
Wilson
31-00.50
(9.46m)
1
11
Collier, Alyssa
Perkiomen Valley
30-08.50
(9.36m)
1
12
Broscious, Renea
Shamokin Area Se
30-02.25
(9.20m)
1
13
Erwin, Rachel
Downingtown West
30-01.50
(9.18m)
1
14
Mason, Luci
Abington
30-00.00
(9.14m)
1
15
Alexander, Haley
Conestoga
29-08.00
(9.04m)
1
16
Fenerty, Emily
Lansdale Catholi
29-06.00
(8.99m)
1
16
Dillinger, Rachel
Phoenixville Are
29-06.00
(8.99m)
1
18
Watson, Stacy
Conestoga
29-03.00
(8.92m)
1
19
Purdom, Lauren
Pottsgrove
29-02.25
(8.90m)
1
20
Brightful, Tanesha
Spring Ford
28-10.25
(8.79m)
1
21
Ryan, Erin
Methacton
28-09.75
(8.78m)
1
22
Beilman, Cali
Villa Maria Acad
28-09.50
(8.78m)
1
--
Zielinski, Sam
Shamokin Area Se
FOUL
(--)
1
--
Harvey, Emily
Villa Maria Acad
FOUL
(--)
1
--
Magolon, Deirdre
Spring Ford
FOUL
(--)
1
--
Scott, Lauren
Abington
FOUL
(--)
1
--
Pancoast, Susan
Unionville
FOUL
(--)
1
--
Mautz, Cait
Central Buck
FOUL
(--)
1
--
Jenkins, Emily
Christopher Dock
FOUL
(--)
1
--
Kardos, Kelly
Owen J Roberts
FOUL
(--)
1
--
Horn, Victoria
Germantown Frien
FOUL
(--)
1
--
Jeffers, Christine
Methacton
FOUL
(--)
1
--
Young, Kylie
Downingtown West
FOUL
(--)
1
--
Nealy, Kailyn
Pottsgrove
FOUL
(--)
1
--
Dillon, Juliette
Central Buck
FOUL
(--)
1
--
Hackett, Jackie
Avon Grove
FOUL
(--)
1
Womens Discus HS
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dugan, Brianna
Muhlenberg Senio
135-05
(41.28m)
1
2
Pancoast, Susan
Unionville
116-11
(35.64m)
1
3
Dillinger, Rachel
Phoenixville Are
109-05
(33.35m)
1
4
Poore, Talitha
Wilson
105-10
(32.26m)
1
5
Wethey, Allison
West Chester Hen
103-00
(31.39m)
1
6
Cross, Amie
Perkiomen Valley
103-00
(31.39m)
1
7
Leszcynski, Mel
Methacton
100-04
(30.58m)
1
8
Cook, Emily
Kennett
100-02
(30.53m)
1
9
Horn, Victoria
Germantown Frien
92-02
(28.09m)
1
10
White, Paige
Owen J Roberts
91-05
(27.86m)
1
11
Purdom, Lauren
Pottsgrove
90-10
(27.69m)
1
12
Scott, Lauren
Abington
88-01
(26.85m)
1
13
Elgogari, Summar
Wilson
87-09
(26.75m)
1
14
Fenerty, Emily
Lansdale Catholi
87-05
(26.64m)
1
15
Piscitelli, Alessandra
Kennett
86-06
(26.37m)
1
16
Kroszner, Eileen
Lansdale Catholi
86-04
(26.31m)
1
17
Beilman, Cali
Villa Maria Acad
86-03
(26.29m)
1
18
Rumpf, Carly
Downingtown West
85-11
(26.19m)
1
19
Kardos, Kelly
Owen J Roberts
85-06
(26.06m)
1
20
McEvoy, Moira
Unionville
85-03
(25.98m)
1
21
Giampetro, Grace
Villa Maria Acad
84-10
(25.86m)
1
22
Yeakle, Jennifer
Spring Ford
84-06
(25.76m)
1
23
Douglas, Megan
Downingtown West
84-04
(25.70m)
1
24
Alexander, Haley
Conestoga
83-04
(25.40m)
1
25
Demarco, Alyssa
Downingtown West
82-11
(25.27m)
1
26
Struebing, Megan
West Chester Hen
82-01
(25.02m)
1
27
Szemanek, Kaitlin
Central Buck
81-11
(24.97m)
1
28
Bailey, Dara
Perkiomen Valley
81-07
(24.87m)
1
29
Mcgonigle, Alena
Villa Maria Acad
81-06
(24.84m)
1
30
Sheth, Hinal
Methacton
80-01
(24.41m)
1
31
Brightful, Tanesha
Spring Ford
79-00
(24.08m)
1
32
Nealy, Kailyn
Pottsgrove
78-10
(24.03m)
1
33
Broscious, Renea
Shamokin Area Se
77-09
(23.70m)
1
34
Martin, Hillary
West Chester Hen
75-06
(23.01m)
1
35
Barnes, Emily
Shamokin Area Se
75-01
(22.89m)
1
--
Schwoyer, Taylor
Christopher Dock
FOUL
(--)
1
--
Mason, Luci
Abington
FOUL
(--)
1
--
Seykot, Mary
Central Buck
FOUL
(--)
1
Womens Javelin HS
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Leszcynski, Mel
Methacton
130-02
(39.67m)
1
2
Renaud, Jess
Downingtown West
123-02
(37.54m)
1
3
Comfort, Jen
Central Buck
119-03
(36.35m)
1
4
Cross, Amie
Perkiomen Valley
110-00
(33.53m)
1
5
Pancoast, Susan
Unionville
107-07
(32.79m)
1
6
Ryan, Erin
Methacton
104-06
(31.85m)
1
7
Hindman, Rebecca
Wilson
102-05
(31.22m)
1
8
Godinet, Leala
Muhlenberg Senio
97-07
(29.74m)
1
9
Anderson, Keli
Unionville
96-09
(29.49m)
1
10
Nelson, Samantha
Conestoga
93-11
(28.63m)
1
11
Carr, Maddie
Owen J Roberts
92-09
(28.27m)
1
12
Gamble, Jessica
Downingtown West
92-08
(28.24m)
1
13
Lynch, Nikki
Spring Ford
92-04
(28.14m)
1
14
Mautz, Cait
Central Buck
91-00
(27.74m)
1
15
Skaf, Kristina
Wilson
90-08
(27.64m)
1
16
Bauer, Lauren
Muhlenberg Senio
90-05
(27.56m)
1
17
White, Paige
Owen J Roberts
90-03
(27.51m)
1
18
Churchvara, Amanda
Villa Maria Acad
84-03
(25.68m)
1
18
Lawler, Meredith
Owen J Roberts
84-03
(25.68m)
1
20
Wethey, Allison
West Chester Hen
83-09
(25.53m)
1
21
Nogar, Kaila
Spring Ford
83-05
(25.43m)
1
22
Hackett, Jackie
Avon Grove
82-06
(25.15m)
1
23
James, Zoey
Muhlenberg Senio
81-07
(24.87m)
1
24
Mccarthy, Casey
Downingtown West
80-05
(24.51m)
1
25
D'Ascenzo, Juli
Villa Maria Acad
79-06
(24.23m)
1
26
Frobese, Dana
Central Buck
79-00
(24.08m)
1
27
Kozar, Kristin
Shamokin Area Se
78-01
(23.80m)
1
--
White, Sharnae
West Chester Hen
FOUL
(--)
1
--
Le, Linh
Abington
FOUL
(--)
1
--
Franz, Gina
West Chester Hen
FOUL
(--)
1
--
Schwoyer, Taylor
Christopher Dock
FOUL
(--)
1
--
Rotanz, Brittany
Central Buck
FOUL
(--)
1
--
Varacallo, Brittany
Central Buck
FOUL
(--)
1
--
Neveil, Ali
Nazareth Academy
FOUL
(--)
1
--
Perna, Jessica
Kennett
FOUL
(--)
1
--
Brooks, Tarayja
Kennett
FOUL
(--)
1
--
Stoltzfus, Sarah
Avon Grove
FOUL
(--)
1
Womens High Jump HS
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Galvin, Amy
Methacton
5-02.00
(1.57m)
1
2
House-Hay, Elena
Perkiomen Valley
4-10.00
(1.47m)
1
3
Powell, Mariah
West Chester Hen
4-10.00
(1.47m)
1
4
Schaffer, Vicki
Methacton
4-10.00
(1.47m)
1
4
Reigle, Summer
Shamokin Area Se
4-10.00
(1.47m)
1
4
Tomasella, Stephanie
West Chester Hen
4-10.00
(1.47m)
1
4
Thomas, Ali
Phoenixville Are
4-10.00
(1.47m)
1
8
Inciardi, Allegra
Christopher Dock
4-08.00
(1.42m)
1
8
Hineman, Erika
Unionville
4-08.00
(1.42m)
1
8
Roccio, Nicole
Spring Ford
4-08.00
(1.42m)
1
8
Swaray, Bianca
West Chester Hen
4-08.00
(1.42m)
1
8
Scheese, Taylor
Wilson
4-08.00
(1.42m)
1
8
Ward, Erica
Avon Grove
4-08.00
(1.42m)
1
--
Adamson, Dana
Central Buck
NH
(--)
1
--
Cornell, Nicole
Spring Ford
NH
(--)
1
--
Bernstein, Allison
Unionville
NH
(--)
1
--
Rochester, Shakeemah
Kennett
NH
(--)
1
--
Steffy, Lynsey
Downingtown West
NH
(--)
1
--
Greenberg, Samantha
Friends' Cen
NH
(--)
1
--
Reindl, Lindsey
Kennett
NH
(--)
1
--
Berg, Hannah
Central Buck
NH
(--)
1
--
Cartacki, Krista
Spring Ford
NH
(--)
1
--
McCoach, Courtney
Christopher Dock
NH
(--)
1
--
Goral, Victoria
Central Buck
NH
(--)
1
Womens Long Jump HS
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Matthews, Jordan
Abington
18-02.00
(5.54m)
nwi
1
2
Coleman, Hollis
Perkiomen Valley
17-08.00
(5.38m)
nwi
1
3
Shell, Imani
Friends' Cen
17-03.00
(5.26m)
nwi
1
4
Snypse, Yolanna
Engineering
16-10.00
(5.13m)
nwi
1
5
Lynch, Nikki
Spring Ford
16-08.00
(5.08m)
nwi
1
5
Saxena, Ritu
Methacton
16-08.00
(5.08m)
nwi
1
5
Kedra, Courtney
Phoenixville Are
16-08.00
(5.08m)
nwi
1
8
Parker, Carley
Methacton
16-07.00
(5.05m)
nwi
1
9
Catania, Katie
Methacton
16-06.00
(5.03m)
nwi
1
10
Ben-Joseph, Sherry
Central Buck
16-04.00
(4.98m)
nwi
1
11
Dantzler, Skylar
Wilson
16-02.00
(4.93m)
nwi
1
12
Becattini, Gabby
Methacton
16-01.00
(4.90m)
nwi
1
13
Francis, Mikayla
Spring Ford
16-00.00
(4.88m)
nwi
1
14
Bernstein, Allison
Unionville
15-08.00
(4.78m)
nwi
1
15
Kuzmicki, Claire
Abington
15-07.00
(4.75m)
nwi
1
16
Burton, Sam
Downingtown West
15-06.00
(4.72m)
nwi
1
17
Fuentes, Nedy
Central Buck
15-00.00
(4.57m)
nwi
1
17
Maugle, Cate
Owen J Roberts
15-00.00
(4.57m)
nwi
1
17
Szekeres, Beata
Conestoga
15-00.00
(4.57m)
nwi
1
20
Costello, Kristen
Downingtown West
14-09.00
(4.50m)
nwi
1
21
Suhl, Shannon
Upper Perkiomen
14-07.00
(4.45m)
nwi
1
21
Rothman, Allie
West Chester Hen
14-07.00
(4.45m)
nwi
1
21
Commodari, Chelsea
Kennett
14-07.00
(4.45m)
nwi
1
21
Simenetti, Torrie
Owen J Roberts
14-07.00
(4.45m)
nwi
1
--
Wong, Kirsten
Spring Ford
FOUL
(--)
nwi
1
--
Powell, Mariah
West Chester Hen
FOUL
(--)
nwi
1
--
Hineman, Erika
Unionville
FOUL
(--)
nwi
1
--
Wong, Amanda
West Chester Hen
FOUL
(--)
nwi
1
--
Conyers-jordan, Maria
Friends' Cen
FOUL
(--)
nwi
1
--
GIBSON, EMILY
Muhlenberg Senio
FOUL
(--)
nwi
1
--
White, Geena
Avon Grove
FOUL
(--)
nwi
1
--
Brown, Gina
Downingtown West
FOUL
(--)
nwi
1
--
Gonzalez, Tanika
Shamokin Area Se
FOUL
(--)
nwi
1
--
Maschuck, Kendra
Shamokin Area Se
FOUL
(--)
nwi
1
--
Edwards, Erica
Pottsgrove
FOUL
(--)
nwi
1
--
Saraiva, Danielle
Pottsgrove
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump HS
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Matthews, Jordan
Abington
38-01.00
(11.61m)
nwi
1
2
Becattini, Gabby
Methacton
36-05.00
(11.10m)
nwi
1
3
White, Geena
Avon Grove
35-06.00
(10.82m)
nwi
1
4
Catania, Katie
Methacton
34-03.00
(10.44m)
nwi
1
5
Cianciarulo, Christina
Central Buck
33-10.00
(10.31m)
nwi
1
6
Dantzler, Skylar
Wilson
33-01.00
(10.08m)
nwi
1
7
Bernstein, Allison
Unionville
33-00.00
(10.06m)
nwi
1
8
Saxena, Ritu
Methacton
33-00.00
(10.06m)
nwi
1
9
Szekeres, Beata
Conestoga
32-09.00
(9.98m)
nwi
1
10
D'Angelo, Caroline
Owen J Roberts
32-07.00
(9.93m)
nwi
1
11
Rollman, Katie
West Chester Hen
32-06.00
(9.91m)
nwi
1
11
Dougherty, Shannon
Central Buck
32-06.00
(9.91m)
nwi
1
13
Parker, Carley
Methacton
32-05.00
(9.88m)
nwi
1
14
Bargmann, Arrah
Downingtown West
32-04.00
(9.86m)
nwi
1
14
White, Hannah
Downingtown West
32-04.00
(9.86m)
nwi
1
16
Hineman, Erika
Unionville
32-00.00
(9.75m)
nwi
1
17
Bailey, Lauren
Conestoga
31-10.00
(9.70m)
nwi
1
18
Brown, Gina
Downingtown West
31-05.00
(9.58m)
nwi
1
19
Gonzalez, Tanika
Shamokin Area Se
31-02.00
(9.50m)
nwi
1
19
Weneck, Kayla
Pottsgrove
31-02.00
(9.50m)
nwi
1
21
Francis, Mikayla
Spring Ford
31-00.00
(9.45m)
nwi
1
22
Kuzmicki, Claire
Abington
30-11.00
(9.42m)
nwi
1
23
Suhl, Shannon
Upper Perkiomen
30-10.00
(9.40m)
nwi
1
24
Berg, Hannah
Central Buck
30-08.00
(9.35m)
nwi
1
24
Wong, Amanda
West Chester Hen
30-08.00
(9.35m)
nwi
1
--
Carfagno, Christy
West Chester Hen
ND
(--)
nwi
1
--
Lasco, Jordan
West Chester Hen
FOUL
(--)
nwi
1
--
Davis, Noni
Germantown Frien
FOUL
(--)
nwi
1
--
Commodari, Chelsea
Kennett
FOUL
(--)
nwi
1
--
Ballaron, Shelby
Downingtown West
FOUL
(--)
nwi
1
--
Maugle, Cate
Owen J Roberts
FOUL
(--)
nwi
1
--
Edwards, Erica
Pottsgrove
FOUL
(--)
nwi
1
--
Hennigan, Clancy
Central Buck
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Pole Vault HS
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Terstappen, Lauren
Phoenixville Are
11-03.00
(3.43m)
1
2
Sullivan, Emma
Methacton
10-00.00
(3.05m)
1
3
Rubin, Sarah
Abington
10-00.00
(3.05m)
1
4
Miller, Mikayla
Downingtown West
9-06.00
(2.90m)
1
5
DeMarco, Danielle
Central Buck
9-00.00
(2.74m)
1
6
Weber, Sarah
Downingtown West
9-00.00
(2.74m)
1
7
Goral, Victoria
Central Buck
9-00.00
(2.74m)
1
8
Parzanese, Lenae
Muhlenberg Senio
8-06.00
(2.59m)
1
8
Giampetro, Grace
Villa Maria Acad
8-06.00
(2.59m)
1
8
Schatz, Jacqui
Methacton
8-06.00
(2.59m)
1
--
Ho, Tak Yee
Spring Ford
NH
(--)
1
--
Olson, Emily
Unionville
NH
(--)
1
--
Byerly, Jessica
West Chester Hen
NH
(--)
1
--
Carfagno, Christy
West Chester Hen
NH
(--)
1
--
Rothman, Allie
West Chester Hen
NH
(--)
1
--
GIBSON, EMILY
Muhlenberg Senio
NH
(--)
1
--
Lee, Holly
Owen J Roberts
NH
(--)
1
--
Crist, Sierra
Avon Grove
NH
(--)
1
--
Davis, Gwen
Pottsgrove
NH
(--)
1
--
Fillman, Sarah
Spring Ford
NH
(--)
1
--
Maugle, Cate
Owen J Roberts
NH
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#puma
#henderson
#invitational
More news
2010 Results - Pennsylvania PIAA Outdoor State Championships
2010 Results - GPTFCA Spring Invitational
63 shares:
Hoka Henderson Invitational
,
Abington High School Track & Field and Cross Country - Abington, Pennsylvania
,
Avon Grove Hs Track & Field and Cross Country - West Grove, Pennsylvania
,
Central Buck
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Delaware County Christian School Track & Field and Cross Country - Newtown Square, Pennsylvania
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2015
5
2014
5
2013
3
2012
2
3
2010
7
Show 2 more
Hashtags
#puma
#henderson
#invitational
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!